Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6946
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pestkowe warsztaty wystartowały

Piątek, 7 maja 2021, 13:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pestkowe warsztaty wystartowały
Fot. Tomek Raczyński
Jeleniogórska młodzież rozpoczęła warsztaty teatralne, które odbywają się w Jeleniogórskim Centrum Kultury w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA. Ponadto w kasie JCK wydawane są bilety, które rozchodzą się jak "ciepłe bułeczki".

Warsztaty teatralne skierowane są do jeleniogórskiej młodzieży, a część zostanie zaprezentowana elektronicznie partnerom z Niemiec.

W ramach cyklu warsztatów młodzież przygotowuje też produkcję sceniczną, czyli najbliższą premierę młodzieżowej grupy teatralnej STA-ART pt. "Furia". Pod okiem Klaudii Kręcisz i Jakuba Mieszały opracują elementy plastyczne, teatru dramatycznego i teatru formy - opowiada Łukasz Duda, dyrektor artystyczny festiwalu.

Ze względów epidemicznych, cały festiwal został wydłużony, a więc i warsztaty zostały rozłożone. Od 24 maja rozpoczną się warsztaty lalkowe, w których wezmą udział członkowie teatru Edycja Limitowana i osoby z zespołem Downa. Ich premiera zostanie zaprezentowana 16 czerwca w ramach PESTKI. Kolejne warsztaty to teatr formy, które poprowadzą Zbigniew Szumski i Katarzyna Szumska z Teatru Cinema.

W środę rozpoczęło się również wydawanie bezpłatnych biletów na festiwal - kasa JCK przy ul. Bankowej otwarta jest od godz. 13:00 do 18:00. Na niektóre wydarzenia już nie ma wejściówek, więc warto się pospieszyć.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne dzięki projektowi Razem w przyszłość, który jest realizowany z programu Interreg 2014-2020 Polska Saksonia. Możemy wypełnić widownie tylko do 50 proc., więc jeśli już odbierzecie wejściówki, a nie będziecie mogli na czymś być, to zwróćcie nam je, bądź przekażcie komuś, kto na pewno przyjdzie. Każde miejsce jest na wagę złota - apeluje Łukasz Duda.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group