Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7339
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Perły Przyrody Kresowej” w Muzeum Przyrodniczym

Sobota, 8 listopada 2014, 8:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 listopada 2014, 8:30
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Perły Przyrody Kresowej” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
W nadchodzący wtorek (11.11.) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim), z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbędzie się wernisaż wystawy “Perły Przyrody Kresowej”, zorganizowanej wspólnie przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich oraz Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze.

W tym roku Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jeleniej Górze (przy ul. Bohaterów Getta 2) obchodzi 25. rocznicę powstania.

Od roku 2009 z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jeleniej Górze, 11 listopada organizują otwarte spotkania patriotyczne, uświetnione występami zespołów muzycznych i wernisażami cyklicznych ekspozycji fotograficznych pod wspólnym tytułem “Przyroda Kresów”. Na wystawę składają się zdjęcia wykonane przez członków Towarzystwa podczas ich wypraw na Kresy.

Podstawowym zadaniem Towarzystwa jest: pielęgnowanie tradycji kresowych, mówienie prawdy o historii Rzeczypospolitej oraz pomoc Polakom pozostałym na Kresach jak również Kresowiakom mieszkającym w Kraju. Towarzystwo organizuje m.in.: spotkania z prelekcjami, wystawy fotograficzne o przyrodzie i kulturze Kresów, konkursy dla młodzieży z cyklu “Ocalić od zapomnienia”, wycieczki objazdowe na Kresy a także pomoc Rodakom na Kresach.

Oddział Jeleniogórski Towarzystwa ściśle współpracuje z Serbami Łużyckimi z Budziszyna, przy organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym. Należy do niego 150 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group