Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3400
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: „Perły muzyki wokalnej” w Łomnicy

Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:18
Aktualizacja: 15:28
Autor: Angela
W najbliższą sobotę, 23 o godzinie 17:30 w sali koncertowej Pałacu Łomnica odbędzie się koncert "European Voice&Music Festival". W programie "Perły muzyki wokalnej" pojawią się arie, operetki, muzyka polska, musicale i muzyka z dawnych lat. Wystąpią m.in. Anna i Czesław Płaczek oraz Andrzej Skiba.

W pierwszej części uczestnicy koncertu usłyszą arie, canzony i canzonetty oraz „Tutaj jest moja ojczyzna” z programem muzyki polskiej na fortepian. Po przerwie: Muzyczny Wiedeń czyli operetki i musical, a także „Piosenka jest dobra na wszystko” czyli piosenki z dawnych lat. Wykonawcami koncertu będą znani i renomowani artyści i soliści ze Śląska: Anna Płaczek - śpiewaczka, która występowała w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, z orkiestrami Filharmonii Śląskiej, Częstochowskiej i Opolskiej.

Wystąpi również Andrzej Skiba, śpiewak, aktor i absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu i podyplomowego studium emisji głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz laureat EVMA 2007. Śpiewak ma również na na swoim koncie koncerty i spektakle muzyczne za granicą. Trzecim wykonawcą będzie Czesław Płaczek, dyrygent, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wieloletni dyrektor Filharmonii Śląskiej, dyrektor artystyczny PSPLiT Śląsk w Koszęcinie, dyrektor Filharmonii Opolskiej, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma orkiestrami na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group