Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7037
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Perła Baroku za pół ceny w weeekend

Czwartek, 4 października 2018, 6:25
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2018, 6:46
Autor: AG–Dudek
Region: Perła Baroku za pół ceny w weeekend
Fot. Fundacja "Europejska Perła Baroku"/Przemysław Groński
Już w najbliższy weekend będzie można zobaczyć Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie za pół ceny. Dzisiaj (4.10) jest jednak ostatni dzwonek, by kupić promocyjny bilet wstępu. A warto, bo w najbliższą sobotę i niedzielę – poza zwiedzaniem – w Krzeszowie sporo będzie się działo. W programie m.in. dwie pielgrzymki dorosłych i dzieci, a także występy artystyczne czy gra terenowa, w której głównymi nagrodami są wycieczki do Pragi.

Europejska Perła Baroku ściąga 120 tysięcy turystów i pielgrzymów rocznie, zachwycając pięknem i emanując natchnieniem. To jedyny obiekt sakralny w Polsce, który udostępnia odwiedzającym wszystkie, nawet te najbardziej tajemnicze obiekty. Do wyboru są dwie trasy zwiedzania. Trasa podstawowa odkrywa perełkę, czyli Bazylikę Mniejszą.

- Zobaczymy także Kościół św. Józefa stanowiący największy zbiór fresków Michaela Willmanna oraz Mauzoleum Piastów Śląskich i teren cmentarza – wymienia Jacek Trybuła, rzecznik Opactwa.

Dla osób spragnionych wrażeń, w każdy weekend udostępniona jest też trasa rozszerzona.

|
- Wybierając ją, oprócz obiektów Trasy Podstawowej zobaczymy także Klasztorne Podziemia, Strych i Wieżę Bazyliki, Muzeum Opactwa czy Letni Pawilon na Wodzie. Zachęcamy do skorzystania z oferty, bo w najbliższy weekend może się u nas pojawić nawet 10 tysięcy osób. W sobotę przybędzie Pielgrzymka Żywego Różańca, a w niedzielę – Pielgrzymka Dzieci. To zupełnie bezpłatne wydarzenia kościelne, do których włączyć się mogą całe rodziny. W ramach pielgrzymek przewidziany jest bezpłatne wyżywienie, program artystyczny, zabawy z animatorem i gra terenowa, w której głównymi nagrodami są podwójne vouchery wycieczek do Pragi – zachęca rzecznik.

W ramach odpłatnego zwiedzania natomiast, turystom indywidualnym wypożyczane są nowoczesne audio-przewodniki, wspomagają one w poznawaniu historii opactwa.

- Historia ta liczy już ponad 700-lat, bywała zawiła i niezrozumiała. Dzisiaj dla odwiedzających nas turystów stanowi wielkie dziedzictwo i arcyciekawą przygodę – przekonują organizatorzy.

Aby skorzystać z promocyjnej ceny zwiedzania należy kupić bilety do 4 października br. (włącznie) promocyjne bilety na www.sklep.opactwo.eu i wykorzystać je 6 i 7 października br. Fundacja "Europejska Perła Baroku" włącza się bowiem do akcji "Polska Zobacz Więcej - weekend za pół ceny".

Warto dodać, że Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie stanowią zabytki najwyższej światowej klasy, wpisane na prestiżową listę Pomników Historii Prezydenta RP.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
2
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group