Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7680
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pazerni na procent parkingowy

Środa, 21 lipca 2010, 7:35
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2010, 7:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pazerni na procent parkingowy
Fot. Angela
Z powodu zbyt wysokiej prowizji, jakiej zażądała jedyna firma, która zgłosiła się do pierwszego przetargu na zamontowanie i obsługę parkomatów w Jeleniej Górze, władze miasta unieważniły przetarg. W miniony poniedziałek procedurę uruchomiono ponownie. Firmy zainteresowane obsługą Strefy Płatnego Parkowania w mieście mogą składać oferty do 30 sierpnia.

Zadaniami firmy, która wygra przetarg będą: urządzenie i wyposażenie Strefy Płatnego Parkowania. Usługodawca będzie też prowadził dozór techniczny i administracyjny oraz kompleksowy serwis, pobieranie opłat, rozliczanie przychodów i przekazywanie ich miastu. Ponadto będzie kontrolował płacenie przez kierowców ustalonych opłat.

Do jego zadań będzie należało też zorganizowanie, wyposażenie i poprowadzenie biura obsługi klienta. Firmy, które zamierzają złożyć swoje oferty muszą wykazać się odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i doświadczeniem. Muszą też udokumentować, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonywały minimum jedną usługę o podobnym charakterze i kosztach czyli administrowanie strefą płatnego parkowania o minimalnej liczbie 350 szt. płatnych miejsc parkingowych. Parkomaty będą obsługiwały około 380 wyznaczonych obecnie miejsc parkingowych około 150 nowych miejsc do parkowania.

– Obecnie dopracowaliśmy szczegóły dotyczące między innymi płacenia za parkingi za pomocą SMS – ów, w kwestii czego przedsiębiorcy zainteresowani świadczeniem usługi dla miasta zadawali najwięcej pytać. Ponadto wprowadziliśmy możliwość opłacania miejsca parkingowego za pomocą kart, które będzie można zakupić w specjalnych punktach. Zmniejszyliśmy też minimalną ilość parkomatów, które firma będzie miała zamontować z 38 do 34 sztuk. Inne warunki pozostały takie same jak w pierwszym przetargu – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Miasto za wykonanie usługi planuje przeznaczyć wykonawcy nie więcej niż 55 procent prowizji. Firma z Poznania, która złożyła ofertę w pierwszym przetargu, zażądała 62,3 procent prowizji. Najprawdopodobniej na najbliższej sesji rady miejskiej wpłynie wniosek o zmianę uchwały dotyczącej daty wprowadzenia w życie parkomatów albo zapisu, że do końca roku dopuszcza się pobór opłat parkingowych inny niż za pomocą maszyn czyli w formie dotychczasowej. Realnie urządzenia mają szansę zacząć funkcjonować od początku przyszłego roku.

Pierwotnie zakładano, że parkingowych nie będzie już w czerwcu. Później termin instalacji automatów do pobierania opłat dwukrotnie przesuwano z różnych przyczyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group