Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8368
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patrole obywatelskie

Środa, 29 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:46
Autor: kmp
Z inicjatywy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Resortu Spraw Wewnętrznych Rzeczpospolitej Polskiej w Jeleniej Górze w dniu 24 czerwca br odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podwaliną tego spotkania był informacja prasowa dotycząca realizacji przez Sekcję Prewencji i komisariaty podległe KMP w Jeleniej Górze programu pn. „ Nie daj się uzależnieniom”.

Emeryci i renciści policyjni oświadczyli, iż mają dużo wolnego czasu i chcieliby czynnie włączyć się w realizację przedmiotowego programu.
Zgadzają się z tym, że dzieciom i młodzieży należy właściwie zagospodarować zwłaszcza podczas wakacji czas wolny, a także ją obserwować. Dlatego też wyrażają chęć utworzenia społecznych patroli obywatelskich, które czuwałyby nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na terenie miasta Jeleniej Góry i powiatu, a ukierunkowane byłyby w szczególności na wszelkiego rodzaju imprezy.

Było to pierwsze spotkanie dotyczące tego zagadnienia. Kolejne zaplanowano na 29 czerwca 2005 roku na godzinę 17.00 w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Góry. Podczas tego spotkania omówione zostaną szczegóły funkcjonowania społecznych patroli obywatelskich, w szczególności bezpieczeństwo podczas tego typu działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group