Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7037
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasażerowie: System e–biletów w MZK wciąż kuleje

Czwartek, 12 lutego 2015, 8:48
Aktualizacja: Piątek, 13 lutego 2015, 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pasażerowie: System e–biletów w MZK wciąż kuleje
Fot. Angela
– Nowe biletomaty w jeleniogórskich autobusach MZK oraz na przystankach są trudne w obsłudze, nie wydają odpowiedniej reszty oraz pobierają pieniądze i nie drukują biletu, często też się zawieszają – skarżą się pasażerowie. Takich i innych skarg MZK odbiera kilka w tygodniu, ale jak zapewnia Jerzy Wrona z MZK, do 19 lutego br. wszystkie uchybienia systemu zostaną ostatecznie usunięte.

Wczoraj (11.02) przedstawiciele firmy R&G z Mielca (która wygrała przetarg na wdrożenie systemu elektronicznego biletu w jeleniogórskim MZK za ponad 7 mln zł) wprowadzili do systemu kilka kolejnych poprawek.

- Technicznie sytuacja jest już opanowana, do wyeliminowania pozostały tylko błędy informatyczne, które wychodzą na bieżąco i systematycznie są usuwane – mówi Jerzy Wrona, członek zarządu spółki MZK. – Wczoraj przekazaliśmy firmie wdrażającej system kolejną listę błędów i część z nich już została usunięta. Określiliśmy również termin usunięcia wszystkich usterek do 19 lutego br. Wtedy, po sprawdzeniu, dokonamy odbioru systemu – dodaje Jerzy Wrona.

Osoby, które straciły pieniądze, a nie dostały biletu lub zostały „oszukane” przez biletomaty mogą to zgłosić u kierowcy autobusu (który ma przy sobie tzw. raport błędów) albo wpisać swoją skargę w formularzu dostępnym na stronie internetowej MZK. – Każde takie zgłoszenie jest przez naszych pracowników dokładnie sprawdzane, dlatego prosimy pasażerów by poza datą i linią autobusu wpisywali dokładnie godzinę zakupu biletu – apeluje Jerzy Wrona. – To pomoże nam szybciej zweryfikować zgłoszenie i wypłacić należną kwotę. Zazwyczaj błąd dotyczy drobnych kwot czyli np. zamiast 50 groszy, biletomaty wypłacają 20 groszy, to jednak nie zmienia faktu, że każdą taką sytuację wyjaśniamy – dodaje przedstawiciel MZK.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą jak obsługiwać nowe urządzenia, w autobusach są ulotki (kolejne 60 tysięcy kolejnych sztuk jest właśnie drukowane). Po 19 lutego br. w autobusach MZK pojawią się również wolontariusze, którzy będą pomagali w obsłudze biletomatów wszystkim, którzy sobie z tym nie radzą. Ponadto na szybie, na wprost urządzeń, MZK planuje nakleić instrukcję obsługi, a na monitorach reklamowych w autobusach pojawią się krótkie filmiki instruktażowe. Dla osób starszych mają być również organizowanej spotkania, w tym w klubach seniorów.

Przypominamy, że w mieście uruchomiono dodatkowe punkty obsługi klienta MZK: przy ul. Bankowej 15 (dawna siedziba Klubu Nauczyciela), w Cieplicach przy ul. Wolności 238 (przystanek „Apteka pod Koroną” obok banku PKO) oraz w kiosku ruchu przy ul. Sygietyńskiego (nieopodal skrzyżowania z ul. Bacewicz). Codziennie czynne jest również Centrum Obsługi Klienta w siedzibie MZK przy ul. Wolności (tel. 75 75 33 444).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group