Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6427
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Partie nie lubią Polski XXI?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 czerwca 2009, 1:17
Autor: komor
Fot. admin
W cyklu Dialogi Jelonki zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego wywiadu. W stylowych wnętrzach pałacu Paulinum w Jeleniej Górze nasz wydawca, Wiktor Marconi rozmawia z radnym Miłoszem Sajnogiem, członkiem zarządu stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI. O tym, czy stowarzyszenie jest partią, dla kogo jest przeznaczone i co chcą zrobić członkowie stowarzyszenia, żeby nie naśladować wad innych partii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~123456 21-06-2009 8:30
panie miloszku prosto plecy nie lezymy przy wypowiedzi :)
~myszata 21-06-2009 10:45
Czarny kon wyborow? Najpierw namawiali obrebalskiego na start z XXI ale okazalo sie ze politycznie to jest juz po nim i byla by wielka porazka wiec nastepnie starali sie przekonac papaja ze nie ma szans w swojej partii i ze na niego "dziadki" nigdy nie postawią ale i on im odmowil (po tym jak mu pokazali w PO ze liczy sie w grze o prezydenture i zgodzili sie a na utworzenie jego kola w JG, dostal dobra prace i chyba go wystawia za marka) Wiec teraz XXI pozostal kto?? oczywiscie ze niedawny przyjaciel milosza niejaki robert p. majacy dobre kontakty z piotrem romanem z boleslawca i innymi z XXI Wiec starcie o prezydenture bedzie papaj-prystrom- i chyba malczuk z sld (szkoda ze nie ma 3 osoby na p hehe)
~wyborca 21-06-2009 12:42
Dalej mieszka u mamusi ....
~jelgór 21-06-2009 12:58
Polska 2001 niez buduje listy do rady, bo nie znajdzie 23 kandydatów. Jeśli jakimś cudem złapie kandydatów, i tak nie przekroczy 5 %. Jeśli jakimś cudem (bez pieniędzy, bez ludzi) przekroczy 5%, to przejdzie max 1 radny. I o to chodzi? Ale sukcesem startu Polski 2007 będzie wyeliminowanie innego stowarzyszenia z gry i siebie przy okazji. Na czym zyska przede wszystkim PO aspirująca do połowy tortu. Dlatego też Polska 27 może już dziś być uważana za Wunderwaffe Platformy:) Jakby tak jeszcze udało się podzielić pisowców na radiowych i nieradiowych, a z lewicy wykroić jakąś esdecję - byłaby większość tortu dla PO i prezydent jako wisienka:)
~from ułan bator 21-06-2009 14:40
A za co mają lubić ludzi którzy zmieniają barwy w zależności od koniunktury i zbliżających się wyborów ?
~ciekawe ;) 21-06-2009 14:41
Ciekawe czy Miłosz wie, kto jest nowym liderem Polski XXI, bo nie powiedział o tym ani słowa, a Pan Dutkiewicz już nim nie jest. Liderem XXI został Jarosław Sellin - osoba znacznie mniej charyzmatyczna za to o wiele bardziej kontrowersyjna. Z tego co wiem, Rafał Dutkiewicz całokowicie zrezygnował z członkowstwa w Polsce XXi, a w ostatnich wyborach do europarlamentu popierał prof. Legutko - kandydata PiS. Aha i ciekawe co to za as z rękawa, którego wyciągnie Polska XXI w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry? Wcale się nie zdziwię, jak będzie to jeden z polityków PO.
piipi 21-06-2009 14:49
..PARIA ma zawsze ZLO,ale ono pozniej sie ujawnia !
~moje 3 grosze 21-06-2009 17:16
ten \"as z rękawa\" to najpewniej sam miłosz, albo miłosz kamiński :D zamienił stryjek... żenada.
ago. 21-06-2009 19:31
Niezły strateg z Ciebie, Jelgór, jestem pod wrażeniem.;-)
ago. 21-06-2009 19:35
Może ten as to pani radna, która ostatnio na potęgę obdarowuje kwiatami wszystkich okolicznych VIP-ów, i wszędzie Jej pełno, co jaka impreza, nawet nie związana z polityką, to Ona na niej jest obecna.
~nikt 21-06-2009 19:42
nie lubi kameleonów, dlatego Sajnoga M. wyborcy nie wybiorą. W tej grupie jest też zmienjająca barwy kilkakrotnie Ragiel A. Uwaga i pamięć wyborców wskazana!
~Przyjezdny 21-06-2009 21:24
Znowu nic , a nic nie rozumiecie. Jest to pierwszy głos jaki dało mi się słyszeć, na temat znaczenia samorządu w naszym kraju, a w Regionie przede wszystkim. Wsłuchajcie się dobrze co facet mówi. Nie ma tu znaczenia kto jest liderem Polski XXI. Znaczenie ma kto będzie ,tu, u Was w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku. Przekleństwem demokracji w Polsce, jest jej partyjność. Chcecie dalej chodzić na pasku warszawskich PANÓW, którzy często nie wiedzą gdzie jest Jelenia Góra. Czy być kierowanym przez spadochroniarzy typu pan Szereniuk. I dlaczego tym miastem ma rządzić kowboj z Western City. Byliście i pewnie będziecie dalej małostkowi. Wielokrotnie pisałem, że Stwórca dał Wam. wszystko poza zdrowym rozsądkiem. Mimo to jakoś Was lubię. Pozdrowienia i szkoda, że muszę wyjechać.
kazimierzp 21-06-2009 23:32
To co inne państwa robiły przez setki lat, my musimy załatwić przez kilkadziesiąt (jak na razie 20!!!) Demokracja, system przedstawicielski!?! Kiedy był jedne wróg - "komuna" i jedyni sprawiedliwi "solidarnościowcy" to wszystko było proste. Po 1989 roku okazało się, że obóz d. opozycji to ludzie o różnych, często przeciwstawnych poglądach. Zaczęła się epoka budowania partii: liberalnych, chadeckich, chłopskich, lewicowych, lewackich,... Ten proces jeszcze trwa i wciąż jest niejasny dla wyborców! Słyszymy prawica, a czytamy że chcą zabrać bogatym i dać biednym! Mówią że są lewicą, a chcą prywatyzacji różnych sektorów gospodarki! To jedno! A przy wyborach! Niestety w dużych miastach mamy wybory na radnych proporcjonalne! To znaczy, że zawsze głosujemy na partie, a nie na kandydatów! Dopóki radni przestaną być zakładnikami swoich partii, tych co układają listy tak długo każde wybory to będzie plebiscyt sympatii dla partii ogólnopolskich! A my nie chcemy kogoś namaszczonego przez Tuska, Kaczyńskiego, Napieralskiego, Pawlaka,... My chcemy Kowalskiego bo porządny, Nowaka bo interesuje się sprawami naszego miasta, ... Dopóki nie będzie wyborów większościowych na kandydata, tak długo bardzo porządny Nowak nie zostanie radnym! Bo nie ma szans!!!
~@ nikt 22-06-2009 0:08
No na pewno nie będzie to A. Ragiel, ani Makieła, toż to byłoby kompletne szaleństwo !! A przy okazji - 30 sympatyków ma JG XXI ?? A gdzie ???
~Śmieszne... 22-06-2009 10:16
Buahhhhhhaaaa, ale jaja! W ciągu kilkunastu minut pan Miłosz nieustannie mówi wyłącznie o swoim guru Dutkiewiczu. Mówi same kłamstwa, że to polityk niezależńy, że nie z partii politycznych i że taki autorytet, a prawda jest inna. Dutkiewicza na prezydenta namaścił niejaki G. Schetyna i B.Zdrojewski bardzo prominentni politycy PO. Dutkiewicz jest prezydentem Wrocławia wyłącznie dlatego, że dotychczas popierała go kolaicja PO-PiS i to tyle co do niezależności Dutkiewicza. Teraz łasi się do wrócławskiego PiS-u bo z PO poszedł na wojnę jak zachciało mu się być prezydentem Polski. Ale z tych marzeń wyleczyło go PO, więc kitę zwinął i będzie chciał zostać we Wrocławiu prezydentem, ale mam nadzieję, że PO i z Wrocławia pogoni tego pozera z wybujałym ego. JG XXI to popłuczyna z ambicji prezydenckich Dutkiewicza więc razem z jego wykopaniem przez PO i oni polecą. W końcu jedyną wartością jaką posiada to partyjne stowarzyszenie jest jeden Dutkiewicz. Miłosz twierdzi, że liderem DS XXI jest Dutkiewicz, co jest kłamstwem. Liderem tego stowarzyszenia na Dolnym Śłąsku jest prezes zarządu Paweł Wróblewski. Coś to wygląda, że ci ludzie z XXL, tak jak w "Misiu" nie potrafią słowa prawdy powiedzieć. Zatem Dutkiewicz nawet nie jest szefem struktur organizacyjnych, taki z niego "odważny" polityk. Przyszłość XXL to wyłącznie połączenie się z PiS-em. Większa część polityków jak Ujazdowski, Sellin, Wróblewski, Roman i inni to dawniej PiS. Tam mają swoich kumpli. Zresztą słyszałam, że podobno ten XXL jest to fortel Kaczyńskiego po to, żeby stworzyć sobie platformę na ewakuację jak posypie się PiS. Jednym słowem mamy doczynienia z totalnym ściemnianiem. Już by lepiej Miłosz i Ragiel zapisali się od razu do PiS-u.
~do @ nikt 22-06-2009 11:43
no wiesz Miłosz, Pani Ragiel, Pan Ragiel, Pani Wachowicz - Makieła, Pani Duziak, Pan Lindner + kilkoro znajomych... może i 30 sympatyków mają ;P
~zVOrnik 22-06-2009 12:08
Co z tego, że JGXXL stanowi część PolskiXXL? Liczy się to co jest w Jeleniej Górze, a tutaj mamy do czynienia z kanapowym stowarzyszonkiem, które swoją pozycję zawdzięcza wyłącznie startowi w poprzednich wyborach z list Wspólnego Miasta i to wcale nie z czołowych miejsc. Jaką mamy pewność, że głosując na ludzi od Miłosza za chwilę nie przejdą oni do jakiegoś innego ugrupowania?
~mareko 22-06-2009 12:56
chcą się załapać .... zapisaliby się nawet do podstawówki, żeby dostać wyprawkę pierwszoklasisty. Cwaniactwo i lekceważenie Wyborców.
~mm 22-06-2009 14:21
Pomysł o którym mowa jest super i w ogóle, tylko obawiam się że ludzie którzy wzięli się za jego realizację zdecydowanie nie są do tego stworzeni, a szkoda... a swoją drogą przydał by się Jeleniej Górze taki "Dutkiewicz" umiejący WALCZYĆ i WYGRYWAĆ dla swojego miasta inwestycje i zmiany!
~Paweł2 22-06-2009 20:56
Ha ha! Już bo PiS przyjmie takich przebierańców. Mróz i Leszczyk już niejednego chętnego odprawili z kwitkiem.
~Zdziwiony 22-06-2009 22:40
W niedzielę na festynach odbywających się w mieście można było zauważyć pana Sajnoga w towarzystwie pana Papaj. Czyżby to był ten As w rękawie?.Choć prawdę mówiąc wolałbym, aby Prezydentem był Papaj niż Obrębalski.
~ 23-06-2009 17:00
Do kazimierzap ! Szanowny Kazieńku, czytam twoje komentarze z dużym komfortem i uznaniem, za rzeczowość i profesjonalizm.. To fakt, że Kowalski w tym całym partyjnym piekiełku, ma małe szanse !!! Ale zauważ, są tacy którzy po MISTRZOWSKU opanowali sztukę poruszania się w nim !!! Przykładem jest tu chociażby RYSZARD CZARNECKI !!! Zawsze jest tam, gdzie rozdają stanowiska i pieczątki !!! Mamy również i na swoim podwórku takich ekwilibrystów. Napewno przykładem nie jest Pan Miłosz, ani Ragielowa !!!! To nie ta półka ! Zgadzam się, że krokiem w dobrym kierunku /dla rozwoju demokracji/, była by ordynacja wiekszościowa !!! Ale będziesz chyba zgodny, że ta cała HORDA MIERNOT , do tego nie dopuści !!! Dziś wystarczy /przy dobrych układach partyjnych/, 120 głosów, aby dostać sie na tzw. salony !!! Inną sprawą jest, iż taki ma problem z zachowaniem się tam - NAWET PRZYZWOICIE !!! Ale to już inna BAJKA i problem nie na jedną fajkę !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~socjolog 23-06-2009 20:24
nie chce mi się dużo pisać, zresztą nie mam czasu, ale powiem wam krótko - radni byłego wspólnego miasta z p. Miłoszem Sajnogiem na czele strzelili sobie samobója przekształcając się w klub JG XXI. W najbliższych wyborach pod tym szyldem nie będą mieli najmniejszych szans - wspomnicie moje słowa. Wspólne Miasto miało już markę na lokalnym rynku, a ta elitarna kanapa XXI nie odniesie sukcesu w wyborach samorządowych, bo przełożą się notowania ogólnokrajowe na nasz teren. Zadziała syndrom konformistyczny. Baj, baj...
~ 24-06-2009 12:39
Szanowni Państwo ! Wpisując sie do dialogu w sprawie Partii Politycznych, użyłem niewątpliwie niezręcznego porównania. Odnosząc sie ad/ persona, do lokalnych samorządowcw tj. Pana Miłosza i Pani Radnej Ragiel ... Będąc w Radzie kilka lat , mam świadomość, iż najwłaściwszym jest, odnoszenie się do sprawy, anie osoby !!! Zatem gdyby politycy CI , poczuli się urażeni, to serdecznie przepraszam !!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~cugrowa kotka 24-06-2009 20:49
Czyżby, Panie Gajewski, w/w osoby zagroziły procesem? Czy może próbuje się Pan dogadać z XXI na przyszłe wybory i trochę się Pan zagalopował w szczerości, albo koledzy z SLD Pana nie chcą czy też nie będzie miał Pan żadnych szans np. z P. Ładzińskim? Jakoś niektórych innych osób, w tym chociażby Prezydenta, paru radnych, dyrektora MZK czy dyrektora MZDiM Pan nie oszczędza, co można usłyszeć podczas spotkań i rozmów z mieszkańcami czy też czytając Pana posty, a szedł Pan z niektórymi ręka w rękę w ostatnich wyborach a z innymi sam będąc niegdyś radnym współpracował. Dzisiaj są już źli? Sam się Pan niejednokrotnie wypowiadał, że w wyborach poparł Pan Pana Obrębalskiego na prezydenta. Czyżby krytyka Pana Czarneckiego była próbą odsunięcia podobnych zachowań w stosunku do swojej osoby, tyle, że bez przeskakiwania z parti do partii a jedynie swoistego "popierania"? Obrażanie innych nazywając ich "hordą miernot" świadczy tylko o Pana kulturze osobistej. I sam się Pan do tej hordy powinien chyba zaliczyć, bo przecież kiedyś też Pan był "przy władzy" co wciąż wszystkim Pan przypomina, w jednym zresztą klubie wraz z kolegami z SLD, którzy wówczas rządzili (jest się czym chwalić). A może, mimo wszystko, spróbuje się Pan przykleić do PO, bo ma dziś najlepsze notowania? PS. Nazywanie Pana Sajnoga i Pani Ragiel politykami jest chyba jednak dla nich jeszcze bardziej obraźliwe, boć przecież ich do niedawna lider i wciaż guru stowarzyszenia, niejaki prezydent Wrocławia, brzydzi się polityką i partiami politycznymi, co niejednokrotnie do tej pory podkreślał.
~ 25-06-2009 7:00
Niektórzy najpierw szczerze piszą, co naprawdę myślą, a potem "szczerze" i "serdecznie" przepraszają. To się nazywa hipokryzja.
piipi 26-06-2009 18:30
..do - [~postu z godz.07:00] ~NIEktorzy ..prosza ksiedza o Sakrament Pojednania i znowu beda wolni od ..GRZECHU !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group