Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9025
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy: poślizg i przyspieszenie

Piątek, 30 lipca 2010, 11:01
Aktualizacja: Czwartek, 14 kwietnia 2011, 7:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy: poślizg i przyspieszenie
Fot. TEJO
Procedury przetargowe trwały za długo, dlatego największy park w Cieplicach rewitalizowany jest kompleksowo, a nie fragmentami. Miasto przeprasza kuracjuszy, ciepliczan i przedsiębiorców za niedogodności.

Park Zdrojowy – jak już informowaliśmy – to jeden wielki plac budowy. Zagrodzone alejki, hałas maszyn, ciężarówki, kurz i błoto. – Przecież teren miał być remontowany stopniowo, a nie od razu – oburzają się mieszkańcy Cieplic. – Rzeczywiście: takie były plany. Jednak w rozpatrywaniu procedur przetargowych, zupełnie niezależnie od miasta, nastąpił poślizg – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Chcąc zdążyć z ukończeniem prac w terminie (przyszły rok) zdecydowano się przyspieszyć front robót.

Najważniejsze w tym momencie jest wytyczenie nowych alejek i pokrycie ich nawierzchnią. Nowa nawierzchnia trafi też zamiast asfaltu na istniejące dotychczas parkowe trakty. Kiedy te roboty zostaną zakończone, alejki zostaną częściowo udostępnione, a prace przeniosą się na klomby i zieleńce. Jesienią natomiast zaplanowano wycinkę niektórych drzew. Wówczas Park Zdrojowy zostanie zamknięty.

Jak zapewniają władze miasta, w przyszłym sezonie atrakcja Cieplic – dzięki wspomnianemu przyspieszeniu – będzie już częściowo gotowa. – Moglibyśmy te prace rozłożyć, ale wtedy kurort pozbawiony byłby parku także przez pewien okres roku przyszłego – mówi Jerzy Lenard. Zgodnie z harmonogramem prac, którego w przypadku unijnych inwestycji, trzeba ściśle przestrzegać, zrewitalizowany park zostanie otwarty jesienią 2011 roku.

Na kłopoty związane z trwającym remontem skarżą się miejscowi przedsiębiorcy. Z powodów oczywistych do centrum Cieplic przychodzi znacznie mniej turystów, a i kuracjuszy nie przyciąga perspektywa „odpoczynku” przy akompaniamencie maszyn budowlanych. – Nam pozostaje tylko wszystkich przeprosić – powiedział Jerzy Lenard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group