Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7349
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy nie dla rowerów

Czwartek, 2 lipca 2009, 8:27
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2009, 7:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Park Zdrojowy nie dla rowerów
Fot. Archiwum
Złe wieści dla rowerzystów: po rewitalizacji cieplickiego parku nie będzie można po nim jeździć cichymi jednośladami. Ścieżki będą przeznaczone tylko dla spacerowiczów.

Zapowiedzi sprzed kilku miesięcy, kiedy to wspominano o ogrodzeniu Parku Zdrojowego i zakazie wjazdu dla rowerów, są bliskie spełnienia. Już wiadomo, że dookoła całego terenu postawione zostanie ogrodzenie wyglądem nawiązujące do tego, jakie istniało przed 1945 rokiem, za czasów Schaffgotchów. Postawione będą także znaki zakazu wjazdów z symbolem roweru. Najpewniej furtki będą zamykane na noc.

Jednym z celów rewitalizacji jest przywrócenie dawnej funkcji Parku Zdrojowego, kiedy pełnił on rolę cieplickiej promenady: miejsca spacerów i wypoczynku dla kuracjuszy i mieszkańców. Pomysłodawcy całego projektu zachęcają cyklistów do udania się do pobliskiego Parku Norweskiego, gdzie będzie można jeździć rowerem do woli.

Ucieszą się za to spacerowicze. Poprzez odpowiednią regulację wysokości drzewostanu zostanie odsłonięty widok na Karkonosze, który przez lata rozciągał się z ogrodu za Pałacem Schaffgotschów. Miasto zadba także o postawienie estetycznych elementów architektury parkowej: ławek i stylizowanych koszy na śmieci. Będą nowe nasadzenia i… rzeźby. Jak zapowiadał Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego, w tym celu zostanie wykorzystany potencjał twórczy uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Cała rewitalizacja Parku Zdrojowego ma kosztować około 14 mln. 900 tysięcy złotych. Prace mają być zakończone w 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (107)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group