Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9815
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Park przy szpitalu. Potrzebny, ale nierealny?

Niedziela, 5 czerwca 2016, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Park przy szpitalu. Potrzebny, ale nierealny?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wielokrotnie nasi Czytelnicy pytali, czy jest szansa, by przy jeleniogórskim szpitalu powstał dla pacjentów park z ławeczkami oraz alejkami spacerowymi. Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej Tomasz Dymyt przyznaje, że placówka już dawno miała plan stworzenia takiego miejsca, ale wciąż brakuje na to pieniędzy.

- Obecnie pacjenci szpitala i ich rodziny mogą co najwyżej usiąść na dwóch ławeczkach znajdujących się przed głównym wejściem do szpitala, a przecież jest tyle terenu, na którym mogłyby powstać alejki spacerowe z ławeczkami i drzewami – mówi nasza Czytelniczka Anna, która przez trzy tygodnie była pacjentką jeleniogórskiego szpitala.

Dyrektor WCSKJ Tomasz Dymyt przyznaje, że pomysł jest słuszny, ale… - Stworzenie takiego miejsca to ogromne koszty, a my nie mamy obecnie pieniędzy nie tylko na park, ale i wiele innych potrzebniejszych inwestycji, jak np. rozbudowę SOR-u czy zakup sprzętu – wyjaśnia Tomasz Dymyt. – Dlatego pomyślimy o wyposażeniu jakiegoś zielonego terenu obok szpitala w ławeczki, ale nic poza tym. W tym roku takie doposażenie zrobimy najprawdopodobniej przy naszym szpitalu w Kowarach, a w Jeleniej Górze, jeśli nie wystarczy pieniędzy, w roku kolejnym – dodaje dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
953
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group