Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9823
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Park pełen sekretów

Czwartek, 7 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2006, 15:23
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Park pełen sekretów
Fot. Angelika Grzywacz
Wzgórze Kościuszki, zwane niegdyś Wzgórzem Rycerskim, było jednym z większych powodów do dumy mieszkańców. Dzisiaj, mimo ogólnego zaniedbania, kryje w sobie wiele tajemnic.

Kierując się od centrum w stronę ulicy Grottgera czy Chełmońskiego, dotrzemy do z Wzgórza Kościuszki. Jest to miejsce opuszczone i zarazem często odwiedzane.

Opuszczenie można, bowiem, zauważyć w zaniedbanych fragmentach tego wyjątkowego miejsca. Zniszczone schody, śmieci czy niewielka liczba ławek i to w dodatku zdewastowanych świadczą o braku troski o ten park, jeden z najstarszych w Jeleniej Górze.

Były tu piękne altanki, chodniczki, źródełka, ławki drewniane i kamienne, oświetlenie: najpierw gazowe, później – elektryczne. Dzisiaj niewiele z tego wszystkiego pozostało. Można byłoby nawet powiedzieć, że nic, gdyby nie tajemniczość tego miejsca.

Liczne zakamarki, śliczne, choć poniszczone schodki czy przepiękne okazy pojedynczych skał nadają miejscu atmosfery pamiętanej z dzieciństwa. Jest to miejsce gdzie wszystkie ścieżki wyglądaja tak samo, gdzie jedne schodki są początkiem drugich i końcem następnych.

W powietrzu unosi się przygoda. Wynurzające się zza drzew domki w dużej mierze przypominają nam baśniowe wyprawy w nieznane miejsca.
A drzewa należą do jednych z najstarszych w Jeleniej Górze. Przy wejściu do parku od strony ulicy Chełmońskiego możemy podziwiać buki, które mają ponad dwieście lat.

Podobno pod parkiem znajduje się tunel wybudowany jeszcze przez Niemców. Prowadzić ma aż do dworca głównego. A poza tą całą fantazją i tajemniczością można odkryć tu coś jeszcze. Ci, którzy się kiedyś tu wybrali wiedzą o czym jest mowa...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group