Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 15221
Zalogowanych: 67
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Watykan: Papież apeluje do młodych ludzi

Niedziela, 21 kwietnia 2024, 12:59
Aktualizacja: 13:05
Autor: Radio Watykan/Krzysztof Bronk
Watykan: Papież apeluje do młodych ludzi
- To od was zależy przyszłość i wy macią ją tworzyć. Nie możecie być biernymi widzami – mówił Papież na audiencji dla uczniów „szkół pokoju”. Przyznał, że istnieje pokusa, by nie myśleć o jutrze, lecz skupić się wyłącznie na teraźniejszości, a troskę o przyszłość delegować na instytucje lub polityków. Dziś jednak, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, potrzeba właśnie brania odpowiedzialności za przyszłość. Potrzebujemy odwagi i kreatywności zbiorowego marzenia – mówił Franciszek.

- Drodzy chłopcy i dziewczęta, drodzy nauczyciele!

Marzenie to wymaga od nas czujności, a nie snu – mówił Papież. – Aby je urzeczywistnić, trzeba pracować, a nie spać, wyruszyć w drogę, a nie siedzieć na kanapie.

Musimy dobrze korzystać ze środków, które oferuje informatyka, a nie tracić czas na sieciach społecznościowych.

Ale marzenie to urzeczywistnia się również, słuchajcie dobrze, urzeczywistnia się również poprzez modlitwę, czyli razem z Bogiem, a nie jedynie o własnych siłach.

Papież w sposób szczególny zachęcił młodych, by byli siewcami pokoju, pamiętając o swych rówieśnikach w strefach wojennych; głównie na Ukrainie (na fot.) i w Strefie Gazy.

„Pomyślcie o dzieciach na wojnie, pomyślcie o dzieciach ukraińskich, które zapominają się uśmiechać – mówił Ojciec Święty. – Módlcie się za te dzieci, weźcie je sobie do serca. Dzieci na wojnie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
35%
Cieszy
15
48%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
986
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Kultura
Nowy teledysk Leniwca
 
Aktualności
Ruszyły Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
 
Aktualności
Spotkanie pełne wspomnień o Jerzym Szmajdzińskim
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group