Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5023
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Pamiętnik Szaleńca” już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 października 2016, 7:40
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr „Na progu” zaprasza na premierę „Pamiętnika Szaleńca” M. Gogola w adaptacji i reżyserii Mirosława Samsela. W roli Arkadiusza Popryszczyna zobaczymy Adriana Wójcickiego, a w roli pielęgniarki – Danutę Błaszczyk. Premiera spektaklu odbędzie się w piątek (14.10), sobotę (15.10) oraz niedzielę (16.10) o godz. 18.00 w Sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze.

„Pamiętnika Szaleńca” to opowieść o człowieku, który całkowicie zatonął w swoich marzeniach, dał się im opanować i podporządkować. Zakochany do nieprzytomności w pewnej kobiecie, jak się późnej okazuje, nie do zdobycia przez niego.

- To historia nieszczęśliwej miłości młodego człowieka do córki dyrektora, która doprowadza go do szaleństwa i kieruje do zakładu psychiatrycznego – opowiada reżyser Mirosław Samsel. – To oscylowanie między komedią a tragedią. Wybrałem tę sztukę z dwóch względów. Po pierwsze, ze względu na temat, tak bliski i dobrze znany naszej młodzieży. Po drugie - to klasyka, więc gra się ją zupełnie inaczej i jest to ciekawe wyzwanie artystyczne – dodaje M. Samsel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group