Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7362
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamiętają o najuboższych

Środa, 19 grudnia 2018, 14:48
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pamiętają o najuboższych
Fot. użyczone
Na trenie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze odbyło się IV Spotkanie Wigilijne, podczas którego najubożsi mogli skorzystać z przygotowanych posiłków, pomodlić się oraz obejrzeć występy artystyczne.

Przy organizacji wigilii współpracowały: Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach, Chrześcijański Ośrodek Terapii uzależnień "Nowa Nadzieja" w Janowicach Wielkich, Stowarzyszenie ZOE oraz Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego.

Towarzystwo jest oczywiście inicjatorem tego wydarzenia i zapewniło zaplecze kuchenne, młodzież z OHP-u przygotowała jedzenie, "Nowa Nadzieja" przywiozła stoły, nagłośnienie i zapewniła oprawę muzyczną i razem ze Stowarzyszeniem ZOE prowadziła streetworking na terenie miasta w celu zachęcenia osób bezdomnych i ubogich do udziału i skorzystania z ciepłego posiłku. Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego również zapewnił oprawę muzyczną grając na instrumentach i śpiewając kolędy - powiedziała wolontariuszka Katarzyna Ryś, która pomagała przy organizacji wydarzenia.

Wigilię rozpoczął prezes Towarzystwa Bogusław Gałka. Przemawiał też dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze Wojciech Łabun, który złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne, a modlitwę poprowadził ksiądz Mariusz Majewski z parafii pw. św. Judy Tadeusza z Osiedla Czarne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group