Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 11098
Zalogowanych: 48
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice: Pamięci tragedii wojny

Poniedziałek, 2 września 2024, 5:00
Autor: WAC
Cieplice: Pamięci tragedii wojny
Fot. WAC
Słowa: Nigdy więcej wojny – były mottem miejskich uroczystości związanych z 85. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się wczoraj pod pomnikiem "Mieczy Piastowskich" w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

W uroczystości zorganizowanej przez władze miasta, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników Radar oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego uczestniczyli, przedstawiciele związków kombatanckich, Sybiracy, służby mundurowe, parlamentarzyści, samorządowcy. Młodzież z jeleniogórskich szkół reprezentowały poczty sztandarowe placówek oświatowych.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak w swoim wystąpieniu przypominał, ze po agresji Rosji na Ukrainę wojna nie jest już tylko odległym czasowo wydarzeniem historycznym. Niestety mimo traumatycznych doświadczeń ludzkości z okresu 1939 - 1945 wojna nadal pozostaje dla tyranów sposobem na realizacje ich chorych ambicji. Po oficjalnych przemówieniach zaproszone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem "Mieczy Piastowskich".

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o spożywaniu alkoholu na studniówkach?

Oddanych
głosów
300
Wypada, żeby był całkowicie zabroniony
52%
Powinien być dozwolony - w zabawie uczestniczą pełnoletnie osoby
48%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kulisy obsesji nienawiści Hitlera do Żydów
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie VI edycji Uniwersytetu Liderów
 
Ciekawe miejsca
Nowy Kościół – ruiny, które wciąż opowiadają
 
Kultura
Hania z SP 15 i jej pokaz akrobatyki
 
Ciekawe miejsca
Dziwiszów – pałac na górskim grzbiecie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group