Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6782
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pamięć miasta na 900–lecie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 24 marca 2008, 9:14
Aktualizacja: Środa, 4 sierpnia 2010, 16:07
Autor: Jacek Jaśko, Konrad Przezdzięk
Ulica Górna w roku 1991.
Fot. Konrad Przezdzięk
Zatrzymać w kadrze chwilę, pokazać fotograficzny pamiętnik jeleniogórskiej rzeczywistości, która zmienia się z dnia na dzień. Pokazać te miejsca, które zniknęły lub odchodzą w zapomnienie. To cel wspólnego projektu Domu Spotkań w Kopańcu oraz portalu Jelonka.com To prezent dla Jeleniej Góry z okazji jej 900. urodzin.

– Projekt "Pamięć Miasta - Jelenia Góra" to prezentacja wybranych autorskich zestawów fotografii, swoisty pamiętnik kilkudziesięcioletniego "zadomowiania się" w wielowiekowej historii Jeleniej Góry. To pytanie o pamięć, o tożsamość, o to, skąd przybyliśmy i jak kształtujemy swoje miejsce. To także próba prezentacji wspomnień związanych z naszym miastem, utrwalonych na fotografii – pisze Wojtek Miatkowski na łamach portalu http://www.dom-spotkan-kopaniec.pl/

Fotografowie związani z Domem Spotkań, a także pośrednio lub bezpośrednio – z Jelenią Górą, będą prezentować obrazy naszego miasta Internautom. Do Ewy Andrzejewskiej, Wojciecha Zawadzkiego, Tomasza Mielecha, Jacka Jaśko, Andrzeja Jerzego Lecha, dołączą także fotoreporterzy Jelonki.com, którzy na co dzień fotografują Jelenią Górę, a ich zdjęcia – to także swoisty dokument zmieniającej się rzeczywistości. Sięgniemy także do autorskich archiwów. Pokażemy te zakątki Jeleniej Góry, które jeszcze lat temu 10 wyglądały zupełnie inaczej.

Prac będzie stoponiowo przybywać - zapraszamy do odwiedzania podstrony "Pamięci Miasta" na http://www.dom-spotkan-kopaniec.pl/ oraz galerii Jelonki. Będziemy tu również informować o nowych elementach naszego projektu, które - miejmy nadzieję - niedługo ujrzą światło dzienne.

Już teraz prosimy Czytelników o przejrzenie domowych archiwów. Może znajdziecie w nich zdjęcia, którymi chcecie podzielić się z innymi jeleniogórzanami i nie tylko? Zdjęcia szczególne, które pociągną za sobą opowiadanie, fragment wspólnej rzeczywistości Waszej i naszego miasta. Prosimy o kontakt: redakcja@jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

kazimierzp 24-03-2008 9:54
Płaskorzeźba stojaca do 1999 roku w miejscu dawnego i obecnego wejścia do "siedmiu domów" na placu Ratuszowym została przeniesiona na teren skansenu militarnego koło dawnej jednostki wojskowej przy ul. Sudeckiej! Na teren cmentarza komunalnego przeniesiona posąg "Iwana"! <br> <br> <i> poprawione, dziękujemy </i>
~joorek 24-03-2008 13:07
a Pewex gdzie przenieśli?
~ja 24-03-2008 20:08
fajnie było zobaczyć stare aczkolwiek młode zdjęcia,teatry uliczne...szkoda ze niektóre budynki i ulice wracają do szarości sprzed lat.Notabene bardzo śliczne zdjęcia.
~kuch 24-03-2008 20:11
Mam gdzieś także zdjęcia, a właściwie slajdy jak dworzec PKSu był na ulicy Chrobrego, tam gdzie jest "Flora", a w miejscu Rossmanna był przepiękny sklep warzywniczy który się nazywał właśnie "Flora", od tego sklepu targowisko wzieło nazwe. Przepiękny ponieważ na samym środku znajdowała się fontanna, na ścianach wspaniałe płaskorzeźby. Za niemca był tam sklep z kwiatami, a na tyłach były szklarnie gdzie owy Niemiec uprawiał kwiaty i drzewka ozdobne. Mało kto o tym wie.
~ 24-03-2008 21:05
a mozna gdzies zobaczyc zdjecia celwiskozy za czasow gdy dzialala?? moze ktos ma??
piipi 25-03-2008 0:23
..do - [~kuch..]....strasznie chcialabym ..te zdjecia zobaczyc !!. ~Czy mozesz przekazac,te zdjecia dalej tz.do publikacji w Jelonce ?.~..Jezeli na to..Nasza Redakcja pozwoli.~PA.piipi.
~Paweł 31-03-2008 1:17
a na 12 zdjeciu jest Pan Andrzejek z Placu Ratuszowego :)) Bywalcy skojarzą szybko o kogo chodzi :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group