Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7092
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pamięć miasta na 900–lecie

Poniedziałek, 24 marca 2008, 9:14
Aktualizacja: Środa, 4 sierpnia 2010, 16:07
Autor: Jacek Jaśko, Konrad Przezdzięk
JELENIA GÓRA: Pamięć miasta na 900–lecie
Ulica Górna w roku 1991.
Fot. Konrad Przezdzięk
Zatrzymać w kadrze chwilę, pokazać fotograficzny pamiętnik jeleniogórskiej rzeczywistości, która zmienia się z dnia na dzień. Pokazać te miejsca, które zniknęły lub odchodzą w zapomnienie. To cel wspólnego projektu Domu Spotkań w Kopańcu oraz portalu Jelonka.com To prezent dla Jeleniej Góry z okazji jej 900. urodzin.

– Projekt "Pamięć Miasta - Jelenia Góra" to prezentacja wybranych autorskich zestawów fotografii, swoisty pamiętnik kilkudziesięcioletniego "zadomowiania się" w wielowiekowej historii Jeleniej Góry. To pytanie o pamięć, o tożsamość, o to, skąd przybyliśmy i jak kształtujemy swoje miejsce. To także próba prezentacji wspomnień związanych z naszym miastem, utrwalonych na fotografii – pisze Wojtek Miatkowski na łamach portalu http://www.dom-spotkan-kopaniec.pl/

Fotografowie związani z Domem Spotkań, a także pośrednio lub bezpośrednio – z Jelenią Górą, będą prezentować obrazy naszego miasta Internautom. Do Ewy Andrzejewskiej, Wojciecha Zawadzkiego, Tomasza Mielecha, Jacka Jaśko, Andrzeja Jerzego Lecha, dołączą także fotoreporterzy Jelonki.com, którzy na co dzień fotografują Jelenią Górę, a ich zdjęcia – to także swoisty dokument zmieniającej się rzeczywistości. Sięgniemy także do autorskich archiwów. Pokażemy te zakątki Jeleniej Góry, które jeszcze lat temu 10 wyglądały zupełnie inaczej.

Prac będzie stoponiowo przybywać - zapraszamy do odwiedzania podstrony "Pamięci Miasta" na http://www.dom-spotkan-kopaniec.pl/ oraz galerii Jelonki. Będziemy tu również informować o nowych elementach naszego projektu, które - miejmy nadzieję - niedługo ujrzą światło dzienne.

Już teraz prosimy Czytelników o przejrzenie domowych archiwów. Może znajdziecie w nich zdjęcia, którymi chcecie podzielić się z innymi jeleniogórzanami i nie tylko? Zdjęcia szczególne, które pociągną za sobą opowiadanie, fragment wspólnej rzeczywistości Waszej i naszego miasta. Prosimy o kontakt: redakcja@jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group