Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 4444
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pałac pełen obietnic

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Ponad stu zainteresowanych uczestniczyło w środowej debacie z kandydatami na urząd prezydenta miasta.

Spotkanie z serii „Masz głos, masz wybór” zorganizowano w auli pałacu Schaffgotschów przy placu Piastowskim. Wyborcy mieli okazję poznać nowe twarze w kampanii prezydenckiej.

Na debatę przybył Tomasz Rola z Ligi Polskich Rodzin, który nie mógł przyjechać na poprzednie spotkanie w Sobieszowie.
Pojawił się także Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta, nowy kandydat stowarzyszenia na najwyższy urząd w stolicy Karkonoszy, po rezygnacji z ubiegania się o elekcję Roberta Prystroma.
W gronie kandydatów zasiadł także Ryszard Gronowski, chętny na stanowisko szefa miasta.

Przypomnijmy, że udział w wyborach zgłosili także Józef Kusiak (SLD), Marek Obrębalski (PO), Roman Kwaśnicki (PSL) oraz Eugeniusz Piotrowski (niezależny), którzy także – już po raz drugi – uczestniczyli w debacie.

Każdy z kandydatów zachwalał swój program przy różnych reakcjach zgromadzonych wyborców. Wśród publiczności dostrzegliśmy także kilku radnych.
Debata w części dotyczyła wydzielenia dzielnicy uzdrowiskowej Cieplic Śląskich Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~Ciepliczanin 12-10-2006 10:26
Ja popieram Wspólne Miasto, więc będę głosował na ich nowego kandydata - Miłosza Sajnoga, o ile wiem doktora nauk politologicznych :o)
~jelgór 12-10-2006 11:04
Mój faworyt Miłosz Sajnog poszedł jak burza. Dobry debiut, chłopak przygotowany w szczegółach, z przemyślaną wizją miasta, bystry w ripostach, uprzejmy wobec kontrkandydatów. I mówił szczerze, prosto, bez frazesów. Na sali kilkudziesięciu kibiców Wspólnego Miasta, świetna atmosfera, merytoryczny dyskurs bez aquaparkowej retoryki. Niektórzy kontrkandydaci trochę się wygłupili mówiąc o organizacjach pozarządowych, o czym nie mieli absolutnie pojęcia, ale ogólnie też są niczego sobie- godnymi przeciwnikami. To będzie zaszczyt z nimi wygrać!
~ciekawy 12-10-2006 11:09
A dlaczego nie kandyduje dotychczasowy szef jeleniogórsko-legnickiego UPR - pierwszy od prawej w pierwszym rzędzie? To dopiero jest łebski koleś. Kiedyś byłem na spotkaniu politycznym, organizowanym przez niego - facet ma niesamowite pojęcie o tym co i jak można dobrego zrobić w Jeleniej Górze, a do tego ma kompetencje, bo zdaje się, że jest po administracji i jakiś MBA
~popieram SAJNOGa 12-10-2006 11:13
BYł NAJLEPIEJ PRZYGOTOWANY, sWIETNY KANDYDAT! LEPSZY NIż PRYSTROM...
~LUDZIE 12-10-2006 11:20
GłOSUJEMY NA SAJNOGA!!!!!!!
~ed 12-10-2006 11:30
znowu aktyw WM (czytaj Pisu) zaśmieci to forum naganianiem na swoich kolesi. Jesteście bardzo naiwni jeśli myślicie że tą drogą ktoś sie do was przekona.
~jeleniogórzanin 12-10-2006 12:14
Nie wszyscy z PiS są za kandydatem Wspólnego Miasta. Z drugiej strony nie nalezy przeceniać roli forum internetowego. Wchodzi na to ułamek procenta potencjalnych wyborców. Udział w dyskusjach i nabijaniach głosów poparcia często dają te same osoby! Tu na forum to tylko zabawa. Co do Wiesława Gierusa o którym ktoś wyżej pisze. Nie zawsze ten co błyszczy na spotkaniach i przy snuciu różnych pomysłów sprawdza się w gospodarce, a miasto to głównie problemy społeczne i gospodarcze. W dodatku program UPR i to co Gierus głosi nijak się ma do tego czego oczekuje większość mieszkańców - w tym programie za diabła nie ma rozwiązań problemów społecznych. Wybory wygrywa nie ten co ma rację, ale ten co uzyska najwięcej głosów. Najlepiej byłoby gdyby te dwa fakty się łączyły, ale najczęściej tak nie jest.
~Maura 12-10-2006 12:25
Nie należę do aktywu WM, ale na Sajnoga będę głosować- przynajmniej wie, o czym mówi i ma wizję. O innych kandydatach tego powiedzieć nie mogę.
~Wleń is OK 12-10-2006 13:26
Tak się składa, że Pana Gierusa znam, bo to jego "snucie różnych pomysłów" sprawdza się u nas we Wleniu, gdzie pełni funcję bodajże sekretarza gminy, która od kilku lat przezywa swoj rozkwit (m.in. dzieki funduszom unijnym, o które on przygotowuje i składa wnioski).
~adam 12-10-2006 13:36
do jeleniogórzanina - popieram ale nie wszystko - co to znaczy większość oczekiwań mieszkańców? Ludzie chcą mieć pracę, posiadać własność ( mieszkanie, dom, auto itd) i nie chcą być okradani przez władze, też samorzadowe z tego co posiadają. O ile wiem program UPR zakłada takie rozwiązania gospodarczo - społeczne. Tego właśnie oczekują ludzie. Popieram takich ludzi jak Pan Gierus, ponoc jest doradca WM
~janorw 12-10-2006 13:36
Jestem z Platformy Obywatelskiej i napewno głosować będę na Marka Obrębalskiego. Jak w wielu swoich wypowiedziach, przedstawiałem Pana Marka, jako człowieka o szerokiej wiedzy merytorycznej, dotyczącej Jeleniej Góry. Ma absolutną wiedzę (dokumentuje to różnymi opracowaniami naukowymi), na temat potrzeb naszego grodu i sposobu, na realizację tych projektów. Nie ten, co ładnie mówi i kryguje się przed swoją publicznością (bo mam pewność, że min. 40 %, osób zgromadzonych na sali, to klakierzy Wspólnego Miasta), lecz dobrym gospodarzem miasta, będzie ten, który naprawdę zna jego potrzeby, a do takich z pewnością należy KANDYDAT na PREZYDENTA MIASTA Jeleniej Góry, Pan MAREK OBRĘBALSKI. Pozdrawiam J.W.
~lajkonik 12-10-2006 13:37
Nie wiem co "jeleniogórzanin" rozumie poprzez "rozwiazania problemów społecznych", ale jeżeli masz na mysli ciągłe utrzymywanie z moich (podatnika) pieniędzy darmozjadów i obiboków (tak jak to zakłada socjalistyczny program gospodarczy chociażby SLD, UP, PSL, PISu, LPR, Samoobrony), to dziękuję. Dziwne, że w USA, czy np. w Nowej Zelandii socjalne problemy społeczne praktycznie nie istnieją (chyba, że dla nielegalnych emigrantów), a wszyscy chcą jak najszybciej znieść wizy i spierdzielać tam - najlepiej na zawsze
~Maciej 12-10-2006 14:01
Gronowski to ten w dresie? Skąd się on urwał?
~LOLO 12-10-2006 14:01
Prystrom zafundował Jel. Górze Sajgon
~Kormoran 12-10-2006 14:05
Znowu zostaniemy w kolorze maku. Tak jak cały czas nasza kitlinka :(((((((((
~mariola tabaki 12-10-2006 15:40
ja mieszckam na tabaki w ciepicach i tak sie składa że też byłam na tej debacie-powiem jedno Sajnog wypadł najlepiej- był prawdziwy... ps jesli 40% ludzi to było WM tioo gratuluje- jest ich dużo -są silni
~elemental 12-10-2006 16:19
do Ed: ja osobiscie nie naleze do aktywu WM ale jak najbardziej popieram Sajnoga, pokazal na co go stać. Poza tym prosze, nie myl ani nie łącz WM z PiS-em, bo jeszcze sie okaze ze naszych dwóch bliźniaczków należy do Wspólnego Miasta, a nie do PiS-u. O ile mi wiadomo p. Sajnog nie ukradł Księżyca i jeszcze do nikogo nie krzyczał "nie dostaniecie władzy!" jak nasz kochany premier.
~obserwator_debaty 12-10-2006 16:26
Bylem i widzialem to na wlasne oczy!! Pan Sajgon przez pierwsza czesc debaty czytal z ruchu warg Pana Prystroma. Pozniej Czytal z kartek ktore pan prystrom mu pokazywal!! A tak na marginesie to kto zrozumial go?? Moim zdaniem za bardzo sepleni i trudno jest go zrozumiec. Ale oczywiscie elita WM rozumiala go bo non stop bila mu brawa:) Tą ekipe znam:) co niedziela w pierwszej lawce w kosciele mozna spotkac:) Aha i jeszcze jedno:) Nie wiem dlaczego ale jakos Sajnog kojarzy mi sie z korenskim autem:) to chyba przez reklame na samochodach:) Szkoda ze nie zapraszaja na jazde probna:)
~toja 12-10-2006 16:42
a ja nie bedę głosował, bo nie ma na kogo. wybierać lepsze zło? bez sensu.
~do kormoran 12-10-2006 16:58
do kormoran: lepszy kolor maku niż sutanny, a najlepszy to kolor błękitu, bez kitu :-)
~az71 12-10-2006 18:08
witam. Wizjonerów w Naszym kraju jest już 460.W Naszym mieście też będą rządzić dalej wizjonerzy a nie ludzie kompetentni. Nie dajmy się omamić "kiełbasie wyborczej".
~la ama de casa 12-10-2006 18:17
Kolor sutanny jest o wiele lepszy od koloru maku.
~woter 12-10-2006 21:23
Fajna laska na trzecim zdjęciu, ciekawe na kogo zagłosuje??
~$£€ 12-10-2006 21:48
Jedno trzeba przyznac, klakierstwo i pusta propoagande WM imponuje i przebija reszte kandydatow o lata swietlne. Interesujaco bedzie porownac ostatecznie ilosc wpisow na forach internetowych z faktycznym wynikiem wyborow. Okaze sie na ile autentyczne bylo to 'masowe popracie' internetowe...
~krzysiek góral kolarz 12-10-2006 23:33
Byłem na debacie prowadzący redaktor mie dobił psychicznie musiałem wyść z sali ta wyreżyserowana przez Odrę debata to parodja.Mówiono o wszystkim i o niczym nie mogłem tego słuchać.Na następną debatę na pewno nie pójdę ,bo lepsze są debaty na temat wyboru sołtysa wolę jechać do Starej Kamienicy ,bo mnie nikt na takie slogany nie nabierze .To prawdziwa parodja .Panowie kandydaci pójdzcie na podwórka ,gdzie znajdują się prawdziwi wyborcy czego się boicie krytyki obwateli Pan Miłoosz Sajnog już się niczego nie boi ,bo nie ma nic do ukrycia i może każdemu wyborcy spojrzeć prosto w twarz nie obawiając się krytyki. Są naklejki do pobrania na samochody w biurze WM przy ulicy Konopnickiej 1 naklejmy je wszyscy na samochody i poprzyjmy kandydaturę tego młodego człowieka.
~Do jeleniogórzanin 13-10-2006 7:57
masz rację nie wszyscy z Wspólnego Miasta to kandydaci PIS ,Anna Ragiel jest z SLD ma numer jeden na liście WM,Miłosz S. to były działacz młodzieżówki SLD
~piotrowski 13-10-2006 8:21
niezależny od partii politycznych-hehe tylko zależny od kusiaka:Dwidzieliscie jak sie obsciskiwali! ps. jakiś złosliwiec grasuje na forum- to z zekomym czytaniem z warg prystroma to propagandowe przegięcie...panie piotrowski daj pan sobie spokuj
~marchewka 13-10-2006 8:32
Pani ragiel to wspaniała kobieta. współpracuje ze szkołami, jest członkiem towarzystwa opieki nad zwierzętami. bardzo dobra kandydatka. ciepłai i miła kobieta
~TZE 13-10-2006 9:54
Byłem, widziałe i praktycznie nic się nie dowiedziałem. Gdzie są programy tych 7 panów - żaden nie miał własnego opracowania a puste mówienie o parku, uzdrowisku, oświacie i przemyśle to nic innego tylko demagogia. Proponuję na następną debatę, przekazać kandydatom pytania, po to żeby się mogli przygotować i wylosować na debacie każdemu po jednym pytaniu i niech się wtedy wypowiedzą. Odpowiedź 7 kandydatów na to samo pytanie to strata czasu. Pytania z sali nie zawsze są trafione a prowadzący powinien je wcześniej otrzymać na piśmie i przedstawić kandydatom do dyskusji.
~Górniak 13-10-2006 16:09
Byłem, widziałem. PiS nie popiera Pana Sajnoga. Mógłby liczyć na to Pan Piotrowski, gdyby popierający go ludzie nie angażowali się w akcję utrącenia Pana Prystroma. Jeśli oceniać po merytoryczności wypowiedzi i gdyby jakość rządzenia wiązała się z jakością gadania, to polecałbym Pana Piotrowskiego.
~Darek 13-10-2006 17:33
Tego, co siedzi z tą miną na zdjęciu, kiedy przemawia Sajnog? po minie to bym tego piotrowskiego nie polecał...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group