Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6168
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Paka Buziaka zaśpiewała swojemu miastu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 lutego 2012, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
W ostatnią sobotę lutego grupa wokalna „Paka Buziaka” z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze wystąpiła w pasażu Centrum Echo – Carrefour. Ponad godzinny występ pod nazwą „Zaśpiewam mojemu miastu” był formą artystycznego podziękowania mieszkańcom za wsparcie MDK w trudnych dla placówki dniach.

Widownię sobotniego występu stanowili przypadkowi słuchacze oraz ci, którzy dowiedzieli się o występie z mediów. W repertuarze znalazły się piosenki o Jeleniej Górze. Warto podkreślić, że Paka Buziaka jest obecnie w trakcie wydawania płyty o naszym mieście autorstwa kierownika zespołu, Wiesława Kowalewskiego. Poza piosenkami o stolicy Karkonoszy, zespół zaśpiewał również utwory popularne, takie jak: „Sen o Warszawie”, „Nie płacz Ewka”, „Sing Sing” i wiele innych. Nie zabrakło też piosenek lwowskich, które zespół prezentował m.in. podczas występu na Ukrainie. Paka Buziaka współpracując wcześniej z Katarzyną Gaertner wprowadziła do swojego repertuaru również utwory jej autorstwa, w tym m.in.: „Małgośka”, „Powiadają, żem jest ładna” i wiele innych. Wykonała też piosenki ekologiczne i poezję śpiewaną.
W minionym roku Paka Buziaka kolędowała w Niemczech, w Norymberdze, a w tym roku z repertuarem kolędowym zaprezentowała się w Aachen i Bamberg. W okresie ferii natomiast koncertowała w Gdańsku, gdzie na Dworze Artusa odebrała od Krystyny Prońko dyplom laureata na Koncercie Galowym Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego.

- W imieniu Młodzieżowego Domu Kultury, zespołu „Paka Buziaka” i własnym, składam serdeczne podziękowania pani Ewelinie Kaweńskiej z Centrum „Echo”, administratorowi obiektu oraz pracownikom ochrony za pomoc w zorganizowaniu występu – mówi Wiesław Kowalewski, kierownik zespołu Baka Buziaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~*** 28-02-2012 10:27
Wielkie gratulacje i wyrazy uznania dla profesjonalizmu i wielkich umiejętności wokalnych dziewczyn z \\\"Paki Buziaka\\\".
~ 28-02-2012 11:56
Super dziewczyny śpiewały.
~#### 28-02-2012 11:57
było naprawde świetnie dziewuchy mają talent i dobrego instruktora
~~~Agi 28-02-2012 16:43
Panie Wiesiu-wielkie gratulacje i brawa dla dziewczyn:) Fajnie że MDK uratowany!!!! Pozdrawiam.
~mustang 29-02-2012 0:45
super dziewczyny to wymyslily takie podziekowanie dla miasta :) bardzo fajnie tylko dlaczego tylko one dziekowały?
~trew 29-02-2012 1:01
Takie właśnie inicjatywy należy wspierać! A nie wydawać kasę na nietrafione foldery, zleconka dla znajomych i płae dla PACANÓW Z RATUSZA.
~*widz* 29-02-2012 15:24
Koncert był na prawdę świetny, super pomysł, warto było się zatrzymać i posłuchać... widać, że dziewczyny kochają to co robią !!! gratuluję :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group