Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8149
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Paka Buziaka podbiła Bytom. Dziś zaśpiewa w MDK

Sobota, 19 listopada 2011, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA KRAJ: Paka Buziaka podbiła Bytom. Dziś zaśpiewa w MDK
Fot. Organizator
„Kresy z Młodością i Piosenką” to tytuł koncertu, na którym w Bytomiu wystąpiła grupa Paka Buziaka pod opieką Wisława Kowalewskiego. Tym razem zespół zaprezentował nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również estradowe. Dziś o godz. 17 zespół zaśpiewa w MDK.

Na dużej scenie przy pełnej widowni dziewczyny z zespołu „Paka Buziaka” działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze zaprezentowały własne opracowania piosenek z aranżacjami ich opiekuna artystycznego, Wiesława Kowalewskiego. Program ten został nagrany wcześniej na płycie CD i podczas imprezy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Koncert poprowadziła redaktor naczelna programu „Lwowska Fala” rozgłośni Polskiego Radia Wrocław, Danuta Skalska.

– Brawa po każdym występie i bisy w finale były dla zespołu ogromną radością i satysfakcją. Wywiad udzielony dla Radia Katowice był potwierdzeniem, że występ „Paka Buziaka” świetnie wpisał się w projekt Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Bytomiu – mówi Wiesław Kowalewski, opiekun artystyczny zespołu „Paka Buziaka”.

Koncert jeleniogórskiego zespołu odbył się w ramach projektu „Młodość – Talent – Wiedza”, przy udziale bytomskiego Centrum Kultury, Towarzystwa Miłośników Lwowa oraz miejscowego magistratu. Warto wspomnieć, że koncert w Bytomiu nie był jedynym występem w tej części Polski. Zespół wystąpił też w Kędzierzynie Koźlu, na Jasnej Górze w Częstochowie, we wrześniu zaprezentował się w Sali Koncertowej PWST, a wcześniej w Teatrze „Groteska” w Krakowie. Uczestniczył też w promocji płyty Katarzyny Gärtner „Czar korzeni”.

Dziewczęta z „Paka Buziaka” wystąpiły też z koncertami w Katowicach, Rudzie Śląskiej czy w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. I chociaż w Jeleniej Górze o „Pace” słychać niewiele, występuje również i w naszym mieście oraz regionie. Zespół dał koncerty podczas jubileuszu Straży Miejskiej, z okazji inauguracji Września Jeleniogórskiego, na „Uranomaliach” w Kowarach czy w auli I LO podczas uroczystości wręczenia dyplomów i medali dla najlepszych sportowców. Najbliższy występ zespołu to dzisiejszy (sobota) „Koncert Jesienny” w MDK, gdzie usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena. Początek imprezy w siedzibie MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie 12 o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group