Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6002
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte progi uczelni

Środa, 3 kwietnia 2019, 7:45
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2019, 9:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarte progi uczelni
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (2.04) w Uniwersytecie Ekonomicznym (WEZiT) odbył się Dzień Otwarty, na który zaproszono maturzystów z różnych szkół miasta i regionu. Uczelnia prezentowała praktyczne informacje o rekrutacji, były też konkursy i krótki wykład.
Prezentujemy naszą nową ofertę - będziemy uruchamiać od 1 października 2019 roku dwa nowe kierunki: ekonomia biznesu i finanse oraz zarządzanie w nowoczesnej gospodarce - powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan WEZiT. - To unikatowe kierunki - nie będzie ich we Wrocławiu. U nas jest indywidualne podejście, mamy bardzo aktywny samorząd studencki, który organizuje życie studentom. Jest też Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa - wymieniała argumenty za wyborem jeleniogórskiej placówki dziekan wydziału.

W czasie spotkania zaprezentowano ofertę dydaktyczną uczelni, zasady rekrutacji. O tym dlaczego warto wybrać studia w Jeleniej Górze mówili przedstawiciele samorządu studenckiego oraz firmy konsultingowej. Były też konkursy dla przybyłych gości, a na zakończenie 30-minutowy wykład pt. "Jak zmniejszyć dystans gospodarczy do bogatych krajów Unii Europejskiej?" poprowadził Arkadiusz Żabiński.

Co istotne, studiowanie można pogodzić z aktywnością zawodową, a po zakończeniu edukacji również nie ma problemów ze znalezieniem pracy.

Nasi absolwenci nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Czasy się zmieniły i to my mamy problem, bo studenci studiów stacjonarnych pracują w trakcie nauki i da się to pogodzić. Pracodawcy chętnie przyjmują studentów - podkreśliła E. Sobczak.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group