Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11122
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Otwarte progi nowej Handlówki

Czwartek, 17 marca 2022, 16:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Otwarte progi nowej Handlówki
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (16.03) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze odbył się Dzień Otwarty, w ramach którego można było zapoznać się z ofertą i bazą popularnej Handlówki. Nowe otwarcie, z nową dyrekcją - skutkuje już wieloma inicjatywami, w tym współpracą z przedsiębiorcami.
Po pandemii wracamy do dni otwartych - chcemy zaprezentować swoją ofertę, przyciągnąć przyszłych uczniów, pokazać jak wygląda nowa Handlówka - powiedziała Renata Rachwał, dyrektorka szkoły.

Podczas spotkania w szkolnej auli można było zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków, tj. fryzjer, kucharz, cukiernik, kelner, sprzedawca, czy technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik handlowiec. W czasie prezentacji dyrektorka wspomniała też o planach zmiany nazwy placówki na Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. S. Staszica "Handlówka".

Ponadto uczniowie szkół podstawowych mogli poznać pracownie zawodowe w szkole. Oprócz placówek jeleniogórskich i z terenu powiatu, nie zabrakło zainteresowania z innych części regionu, jak chociażby z Marciszowa.

Usługi gastronomiczne, fryzjerskie, handlowe są potrzebne. Wchodzimy w kelnera, a na rynku tak naprawdę brakuje takich pracowników - pracodawcy to zauważyli.

Szkoła działa prężnie, co widać m.in. w mediach. Wspiera i prowadzi różne inicjatywy społeczne, kulturalne i edukacyjne. Współpraca z firmami pozwala m.in. na prowadzenie klas patronackich. W ciągu roku szkolnego nie brakuje również wymian międzynarodowych, np. w ramach programu Erasmus.

Twoja reakcja na artykuł?

21
70%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
5
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group