Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7481
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Otwarte drzwi w ZSO w Kowarach

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:22
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Otwarte drzwi w ZSO w Kowarach
Fot. Tomasz Raczyński
W miniony piątek (29.05) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach pojawili się szóstoklasiści oraz uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą i bazą edukacyjną szkoły im. Stanisława Lema.

Przybyli goście brali udział w doświadczeniach biologicznych, fizycznych i chemicznych obserwując m.in. napięcie powierzchniowe czy wytworzone laboratoryjnie łuki elektryczne., a także zapoznali się w Izbie Patrona z sylwetką i twórczością Stanisława Lema oraz brali udział w quizie na temat szkoły. Młodzież, która zdecydowała się tego dnia zwiedzić placówkę przy ul. Szkolnej obejrzała filmy promujące szkołę, stworzone przez uczniów ZSO w Kowarach. Nie brakowało chętnych do zajęć tanecznych.

- To gimnazjaliści pod okiem nauczycieli przygotowali dni otwarte dla młodszych kolegów i koleżanek. W przypadku Kowar organizowanie dni otwartych nie jest konieczne, niemal każdy uczeń podstawówki trafia do naszego gimnazjum, ale dla uczniów podstawówki jest to pierwsza duża zmiana (szkoły – red.), nowe miejsce, nowi nauczyciele – powiedział Tomasz Raczyński z ZSO w Kowarach. - Dlatego szkoła już kilka miesięcy wcześniej otwiera dla nich swoje progi, by mieli czas oswoić się ze zmianą, która czeka ich od września – dodał nauczyciel z kowarskiej szkoły.

Gimnazjaliści zainteresowani liceum im. Stanisława Lema byli oprowadzani po szkole przez swoich starszych kolegów i koleżanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group