Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10239
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszustka okradła starszą panią

Wtorek, 9 października 2012, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: 112
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni w piątek (5 października) przez 80–letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania portfela, w którym było kilka tysięcy złotych oraz złota biżuteria. Do przestępstwa doszło 28 września w Jeleniej Górze, w osiedlu Zabobrze. Tego dnia do mieszkania pokrzywdzonej zapukała młoda kobieta, która przestawiła się jako pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pod pretekstem przeprowadzenia ankiety weszła do mieszkania. Kobieta o tym, że padła ofiarą złodziejki zorientowała się kilka dni później.

Oszustka jest szczupła, ma 25-30 lat i 170-175 cm wzrostu. - Prosimy osoby, które mogą pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu tej kobiety o kontakt z dyżurnym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numerem telefonu (75) 75-20-150 bądź o telefon na numery alarmowe: 997 lub 112 - apeluje rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. - Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy też odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania ani dawać gotówki i innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczajmy do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 997 lub 112 - przypomina Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
112
Stłuczka w centrum
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group