Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2583
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszust znów wyłudził dużą sumę pieniędzy!

Czwartek, 16 stycznia 2020, 12:02
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 8:29
Autor: 112
Jelenia Góra: Oszust znów wyłudził dużą sumę pieniędzy!
Fot. Archiwum
We wtorek (14.01) policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie popełnionym na szkodę 67–letniej jeleniogórzanki. Tego dnia około godziny 14.00–15.00 do jeleniogórzanki zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oszust poinformował kobietę, że prowadzone jest śledztwo w stosunku do pracowników banku, którzy zamierzają zaciągnąć kredyt posługując się dowodem osobistym pokrzywdzonej. Fałszywy policjant prosił ją o współpracę z policją oraz polecił wypłacenie gotówki w placówce, gdzie pracują podejrzane osoby. Mężczyzna właściwie przez cały czas utrzymywał z nią kontakt telefoniczny. Jeleniogórzanka zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrała kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego konta, a następie przekazała gotówkę nieznanemu mężczyźnie.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

18
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
15%
Złości
18
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group