Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6599
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści znów zaatakowali. 74–latka straciła oszczędności

Piątek, 8 lutego 2013, 7:12
Aktualizacja: 7:14
Autor: 112
Policja poszukuje mężczyzny, który we wtorek (5.02) wykorzystując wiek oraz stan zdrowia 74–letniej mieszkanki Jeleniej Góry pod pretekstem kontroli instalacji elektrycznej okradł ją. Jego łupem padło kilkaset złotych. Policja ostrzega też przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych podających się za elektryków, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla ubogich.

Do zdarzenia doszło w biały dzień, około godziny 11.00. Do mieszkania 74-letniej kobiety zapukał mężczyzna podający się za elektryka, który pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej oraz sprawdzenia płatności rachunków za energię elektryczną został wpuszczony do mieszkania. Oszust wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej ukradł jej pieniądze. W ten sposób straciła ona swoje oszczędności.

- Policja poszukuje mężczyzny w wieku 30 - 35 lat. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że mężczyzna jest średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w odzież w ciemnym kolorze – podaje opis sprawcy podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji. - Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-150 bądź na numer alarmowy Policji 997 – dodaje.

Policja ostrzega, że przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.

- Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania – apeluje Edyta Bagrowska. - Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu osób podających się za pracowników różnych instytucji ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Należy pamiętać o tym, że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie przynoszą do domów żadnych pieniędzy. Gotówka wypłacana jest w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ul. Jana Pawła II bądź na wcześniej uzgodnione konto bankowe. Pracownik socjalny ma obowiązek wylegitymować się aktualną legitymacją ze zdjęciem, a każdą jego wizytę można potwierdzić w sekretariacie MOPS pod nr telefonu – 75/75-239-51 – dodaje.

O wszelkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować policję pod nr tel. 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group