Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10438
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Oszczędności i inwestycje

Poniedziałek, 29 czerwca 2020, 6:02
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 14:36
Autor: WAC
Mysłakowice: Oszczędności i inwestycje
Fot. UM Mysłakowice
Wyhamowanie gospodarcze spowodowane pandemią Covid 19 odbiło się na działalności samorządów, a zwłaszcza na ich dochodach. W związku z tym gmina Mysłakowice podjęła szereg działań dla zachowania stabilności finansów.

Według szacunków, wpływy z podatku od nieruchomości oraz PIT w ostatnich trzech miesiącach były mniejsze od zaplanowanych o około 700 tysięcy złotych. W związku z tym Wójt Gminy podjął natychmiastowe działania mające zrekompensować ubytek w dochodach budżetowych. Polegają on między innymi na ograniczeniu wydatków bieżących w obszarach działalności gminy nie dotykających bezpośrednio jej mieszkańców – promocja, administracja, transport publiczny, gospodarka komunalna – oszczędności 350.000 zł, wstrzymanie rozpoczęcia niektórych inwestycji gminnych – 288.000 zł i zreorganizowanie wydatków bieżących w jednostkach oświatowych – 200.000 zł.

Mimo trudnej sytuacji budżetowej, Gmina z pewnymi korektami stara się jednak nie rezygnować z realizacji zadań inwestycyjnych. Do końca roku będzie gotowa kompletna dokumentacja wraz z wszelkimi pozwoleniami na budowę nowej szkoły. Na prośbę Marszałka Województwa rozłożono proces budowy chodnika w Kostrzycy na lata 2020-2021. Do końca września planowane jest rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę robót budowlanych. Pozyskano także środki i ogłoszono przetarg na budowę placu zabaw przy ul. Włókniarzy w Mysłakowicach. Wykonano oświetlenie uliczne w Bukowcu, Karpnikach i Kostrzycy. W kolejnych miesiącach nowe latarnie zostaną zamontowane w Gruszkowie i w Mysłakowicach przy ul. Starowiejskiej oraz Zielonej. Pozyskano również środki na przebudowę pętli autobusowej w Łomnicy. Samorząd chce także odnowić elewację zewnętrzną budynku Urzędu Gminy.

Niestety w bieżącym roku Ministerstwo Administracji odstąpiło od dotacji na przebudowę dróg lokalnych dla gmin, które w ubiegłych latach ucierpiały wskutek klęsk żywiołowych - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Do priorytetowych zadań zgłosiliśmy drogę w Dąbrowicy, ul. Fabryczną w Mysłakowicach oraz Poprzeczną w Łomnicy. Wierzymy, że w nowym roku budżetowym dotacje zostaną odblokowane.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
5
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
454
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group