Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6349
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Oświetlili most w Szklarskiej Porębie

Wtorek, 2 marca 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Oświetlili most w Szklarskiej Porębie
Fot. UM
Niedawno wybudowany most przy ulicy Osiedle Huty w Szklarskiej Porębie zyskał nowe, efektowne oświetlenie. Przeprawa przez rzekę Kamienną stanowi ciekawy element architektury, a podświetlona wieczorową porą staje się ozdobą osiedla. Władze miasta planują stworzyć podobny efekt na kolejnych kładkach.

Most, o którym mowa, ma rozpiętość 54 m, a jego budowę uznano za bardzo interesującą operację techniczną. Po raz pierwszy w Szklarskiej Porębie powstawała kładka, składająca się z kilku gotowych elementów, przywiezionych przez pięć ponadnormatywnych pojazdów. W dniu montażu poszczególnych części mostu, na terenie Osiedla Huta pojawił się ogromny dźwig z 45-metrowym wysięgnikiem.

Przeprawa przez rzekę Kamienną posiada charakterystyczny, nierówny kształt. Most nie jest prosty, jego elementy łączą się ze sobą pod pewnym kątem. Podświetlenie nowej kładki służy zarówno bezpieczeństwu przechodzących tamtędy osób, jak i podkreśleniu ciekawej struktury tej budowli. Mostek w wieczornej, zimowej scenerii stanowi piękne, nawet romantyczne miejsce. Warto tam się wybrać i zobaczyć efekt na własne oczy.

Z przeprawy korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także turyści, którzy chcą dotrzeć krótszą drogą do Wodospadu Kamieńczyka. Docelowo zostanie tamtędy poprowadzony również szlak pieszo-rowerowy. Władze miasta informują, że trwają uzgodnienia w sprawie warunków oświetlenia dwóch kolejnych kładek w ciągu ul. Objazdowej i Krasińskiego w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group