• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 20:24
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7294
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ostre strzelanie w szkole

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 6 listopada 2007, 9:11
Aktualizacja: Środa, 7 listopada 2007, 6:56
Autor: TEJO
Fot. Archiuwm
Dwóch licealistów urządziło sobie zabawę w snajperów. W rękach wiatrówka. Celem – szkolne okna. 16–latki uczą się w liceum w Lubomierzu w klasie o profilu obronnym z rozszerzonym programem nauczania z przysposobienia obronnego.

Wyrostków zatrzymała policja po tym jak ostrzelali z karabinka okna szkole. Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Strzelanina nie zakończyła się tragedią, choć mogła.

Uczniowie chcieli sprawdzić, czego nauczyli się na szkolnej strzelnicy, gdzie odbywają regularne zajęcia. Dyrekcja placówki, w której się uczą, podkreśla, że nastolatki nie są aniołkami. Zdarzyło im się zapalniczkami przypalać sufit w klasie. Mają naganne sprawowanie.

Gazeta wymienia szkoły w regionie, gdzie prowadzone są rozszerzone zajęcia z przysposobienia obronnego. Jedną z nich jest liceum w Złotoryi. Jego trzech uczniów zabiło zimą tego roku kolegę.
Młodzież z klas militarnych odbywa wojskowe szkolenia, ale rekrutacja do takich oddziałów nie wymaga spełnienia określonych warunków. Dostać się tam może każdy, pod warunkiem, że zdał test gimnazjalny i jest sprawny fizycznie.

Specjaliści alarmują, że wśród uczniów klas wojskowych niektórzy mają skłonności do agresji. – Wojskowa dyscyplina wyzwala w nich najgorsze emocje – konkluduje gazeta zastanawiając się, czy klasy tego typu nie powinny zostać zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 6-11-2007 11:50
Zrobić im jeszcze lepsze mundurki ... np z hełmami. To podobno tłumi agresję.
~HA HA 6-11-2007 16:04
Lubomierskie liceum to teraz podrzędna szkółka więc nic dziwnego. Zero dyscypliny, luźne lekcje...
~gracz 6-11-2007 16:29
i udostepnic wiecej gier i filmow ze smiercia!
~PK89 6-11-2007 22:21
No i to jest mentalność polaków , jeden idiota zrobi coś źle to zaraz cała grupa społeczna jest zła i beee . Jakiś idiota strzela do ludzi to odrazu idzie fama "ty masz FiatróFkę , toś ty peFnie płatny Sabójca" .
MaxMad 6-11-2007 23:29
Ja mam pytanie: kto w ogóle wpadł na pomysł, aby stworzyć "klasę o profilu obronnym z rozszerzonym programem nauczania z przysposobienia obronnego." Po co? W jakim celu? I dlaczego w Lubomierzu, a nie na przykłąd w jakimś mieście przygranicznym, typu Zgorzelec? Czy takie osoby są zwolnione ze służby wojskowej? Czy mają ulgi, jeśli chcą się później szkolić na WAT albo innej szkole?
~uczennica liceum w Lubomierzu 7-11-2007 14:18
Po pieewsze nalezy podac pewne sprostowanie i ujawnic prawdziwa wersje owych wydazen. Otoz uczniowie ktozy strzelali z wiatrowki zrobili to poza szkola wiec dlaczego szkola ma za nich odpowiadac? Po drugie nie mieli jeszcze zadnych zajec szkolnych z jakakolwiek bronia. Nie potrafia nawet jeszcze poprawnie maszerowac wiec skad mieliby posiadac wiedze z zakresu poslugiwania sie bronia?!!!!!!! Zgodze sie z faktem iz ich zachowanie jest wrecz bulwersujace i jestem nim gleboko poruszona ale fakty ktore zostaly umieszczone w artykule sa nieprawdziwe.
~uczenniva liceum w lubom. 7-11-2007 20:12
nasza szkola nie jest niczemu winna... przyszlo dwóch debi... i rujnuja naszej szkole reputacje!!!!
~ktos 9-11-2007 23:21
Po pierwsze to nie zawiniła szkoła i jej sposób nauczania, a lekcje wcale nie sa takie luzne... Tylko i wylacznie jest to wina tych dwóch, którzy przyszli do naszej szkoly. Jesli do konca nie wiecie jak naprawde jest, nie komentujcie bezsensownie, psujac nam opinie.
~koki 10-11-2007 17:15
Jeżeli szkoła taka pożądana to dlaczego nie wyciągnęła żadnych konsekwencji w stosunku do tych uczniów. W gazecie było napisane, że Rada Pedagogiczna podejmie jakieś decyzje. W nagrodę będą w poniedziałek ślubowali. W piątek ubiegły podobno mieli następne wykroczenie. Czy to nie ich zatrzymała policja - jechali samochodem nie mając odpowiednich dokumentów? Ale to też było poza szkołą!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group