Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7515
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ostre strzelanie w szkole

Wtorek, 6 listopada 2007, 9:11
Aktualizacja: Środa, 7 listopada 2007, 6:56
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Ostre strzelanie w szkole
Fot. Archiuwm
Dwóch licealistów urządziło sobie zabawę w snajperów. W rękach wiatrówka. Celem – szkolne okna. 16–latki uczą się w liceum w Lubomierzu w klasie o profilu obronnym z rozszerzonym programem nauczania z przysposobienia obronnego.

Wyrostków zatrzymała policja po tym jak ostrzelali z karabinka okna szkole. Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Strzelanina nie zakończyła się tragedią, choć mogła.

Uczniowie chcieli sprawdzić, czego nauczyli się na szkolnej strzelnicy, gdzie odbywają regularne zajęcia. Dyrekcja placówki, w której się uczą, podkreśla, że nastolatki nie są aniołkami. Zdarzyło im się zapalniczkami przypalać sufit w klasie. Mają naganne sprawowanie.

Gazeta wymienia szkoły w regionie, gdzie prowadzone są rozszerzone zajęcia z przysposobienia obronnego. Jedną z nich jest liceum w Złotoryi. Jego trzech uczniów zabiło zimą tego roku kolegę.
Młodzież z klas militarnych odbywa wojskowe szkolenia, ale rekrutacja do takich oddziałów nie wymaga spełnienia określonych warunków. Dostać się tam może każdy, pod warunkiem, że zdał test gimnazjalny i jest sprawny fizycznie.

Specjaliści alarmują, że wśród uczniów klas wojskowych niektórzy mają skłonności do agresji. – Wojskowa dyscyplina wyzwala w nich najgorsze emocje – konkluduje gazeta zastanawiając się, czy klasy tego typu nie powinny zostać zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group