Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8348
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia prosta kandydatów

Środa, 9 października 2019, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 10:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ostatnia prosta kandydatów
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (8 października 2019 r.) w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyła się debata kandydatów do Senatu z naszego okręgu. Całą – godziną rozmowę, będzie można odsłuchać w Radiu KSON.
Chcemy porozmawiać na wiele tematów - są sprawy mieszkaniowe, kwestia opłat, otwartości komunikacyjnej, sytuacji turystycznej i inne - powiedział Remigiusz Stefaniak, p.o. redaktora naczelnego Radia KSON. - Poprzednia debata została przyjęta bardzo ciepło. Film na kanale YouTube był tylko dodatkiem, natomiast najwięcej słuchaczy mieliśmy w czasie antenowym Radia KSON. Poprzedziła to promocja w mediach - dzięki Jelonce.com słuchacze dotarli do naszych audycji - dodał R. Stefaniak.

W audycji prowadzonej przez Jacka Rogulskiego, wzięli udział: Krzysztof Mróz (Prawo i Sprawiedliwość), Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska) oraz Kazimierz Klimek (Polska Lewica).

Liczę, że wymienimy się poglądami i pomysłami na rozwój Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej, w kontekście spraw, które w Warszawie może pomóc załatwić senator z Jeleniej Góry - mówił przed rozpoczęciem audycji Krzysztof Mróz, który stawia przede wszystkim na kwestie komunikacyjne. Polityk PiS mówił również o konieczności powstania bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zapewnia, że ma jeszcze wiele pomysłów dla miasta i regionu.
Ludzie chcą przede wszystkim dostępności - zakończenie robót związanych z obwodnicą Bolkowa. Druga rzecz dotyczy Śnieżki - zamknięcie schroniska, toalet, to dramatyczny wizerunek. Ludzie z terenu Pasiecznika i Chmielenia mówią o obwodnicy, a ludzie dalej mieszkający o skandalu na drodze S3 Polkowice - Lubin - mówił Jerzy Pokój, kandydat KO na senatora, a obecnie radny Sejmiku Dolnośląskiego.
Mieszkańcy naszego regionu chcą czystego powietrza, nasadzenia drzewek, dbania o ekologię, ale nie tylko pustych słów, tylko realnego działania. Należy korzystać z rządowych programów i podłączać mieszkania do "PEC-u". PO i PiS już byli i mieli szanse wykazać się. Lewica od 15 lat nie miała możliwości pokazania nowej jakości. Dwie partie kłócą się między sobą, a czas zająć się pracą i lobbować na rzecz naszego okręgu - podkreślił Kazimierz Klimek, kandydat Polskiej Lewicy na senatora, członek partii SLD.

Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się 13 października.

Audycje można słuchać na stronie: www.radiokson.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
13%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
17
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1496
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group