Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16063
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni finalista Ligi Rocka

Sobota, 23 kwietnia 2022, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ostatni finalista Ligi Rocka
Fot. Przemek Kaczałko
W ostatnim koncercie eliminacyjnym Ligi Rocka wystąpiły 4 zespoły, które walczyły o tysiąc złotych oraz przepustkę do majowego finału na jeleniogórskich "błoniach".

Na koncert do Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury nie dotarł zespół Punched Orange, więc organizatorzy umożliwili gościom z Czech start w części konkursowej. Na początek wystąpiła kapela metalowa Eclipsis z Novej Paki.

Grupa przyjaciół z Nowej Paki, którzy spędzają czas komponując i grając muzykę metalową. Grają w niezliczoną ilość tematów, od fantasy, przez wojnę, po wspólne wydarzenia wokół nas.

Noise River (stoner/rocknroll, Wrocław)

Noise River gra rock'n roll, stoner, heavy blues, psychedelic rock. Fuzz, przestrzenne gitary, rytuał i vintage'owe brzmienie.

Aleph א (psychedelic / progressive / sludge) z Gdańska i Sopotu.

Załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge'owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych.

Ostatnim zespołem, który walczył o przepustkę do wielkiego finału był Last Riot (death metal/deathcore) z Pniew.

Last Riot jest pniewskim zespołem łączącym w sobie death metal, oraz deathcore. W skrócie ciężkie riffy, potężny growl oraz breakdowny tworzą ich mocarne brzmienie. Działalność rozpoczęła się w 2017 w Pniewach, przez ten czas stworzono materiał na album, który jest aktualnie rejestrowany w studio.

Decyzją jury 27 maja na jeleniogórskich "błoniach" usłyszymy Aleph, który dołączył do wcześniej wyłonionych zespołów, czyli: TainT (alternative groove metal, Sosnowiec), Limerent (easycore / skatecore / hardcore punk) z Poznania, Pink Ritual (rock) z Oleśnicy - dzika karta, oraz Tańka Szafraniec (alternatywny pop-rock). Gwiazdą wieczoru finału Ligi Rocka będzie Ørganek.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group