Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10368
Zalogowanych: 101
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Osiedle Robotnicze rozkopane. Będzie jeszcze gorzej!

Środa, 6 marca 2013, 9:06
Aktualizacja: Czwartek, 7 marca 2013, 7:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Osiedle Robotnicze rozkopane. Będzie jeszcze gorzej!
Fot. Mea
– Od roku ulica Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze wygląda jak pobojowisko, są tam same dziury, kałuże i przeszkody – wymieniają kierowcy, którzy pytają, kiedy to się skończy. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu inwestycji na tej ulicy. Po przebudowie wodociągów, kanalizacji i wymianie rur gazowych przyszedł czas na przebudowę nawierzchni jezdni, która będzie najbardziej uciążliwa dla zmotoryzowanych i potrwa aż do września br.

Najpierw prace na tej ulicy prowadziła spółka Wodnik, która jednocześnie przebudowywała sieć wodną i kanalizacyjną.

- Prace te przebiegały zgodnie z harmonogramem i zakończyły się wiosną 2012 roku – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik. – Obecnie został tylko mały kawałek przy tzw. garbatym mostku. Po zakończeniu prac nie odnawialiśmy ulicy, tylko ją zabezpieczyliśmy, bo tuż po nas na plac weszli gazownicy – dodaje Wojciech Jastrzębski.

Jak mówi Rafał Miler z jeleniogórskiego oddziału Zakładu Gazowniczego, prace związane z wymianą rur gazowych zakończyły się w lipcu 2012 roku. Od tego czasu realizowany jest ostatni etap prac czyli budowa kanalizacji deszczowej, która zakończy się w maju br., budowa nowego oświetlenia oraz przebudowa samej ulicy.

- Prace rozpoczęły się jesienią, a teraz z każdym dniem oraz ociepleniem będą nabierały tempa – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Do maja zakończy się przebudowa kanalizacji deszczowej i równocześnie będzie realizowana przebudowa ulicy. Obecna nawierzchnia będzie rozbierana fragmentami, później kładziona nowa podbudowa, krawężniki i górna warstwa. Jezdnia będzie przejezdna, ale fragmenty ulicy będą wyłączane po kolei aż do września. Nie ukrywam, że to najbardziej uciążliwy etap przebudowy ulicy, ale trzeba się przemęczyć – dodaje Czesław Wandzel.

Obecnie na jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Kierowcy muszą więc zachować wzmożoną czujność i ostrożność. Koszt przebudowy ulicy wraz z budową oświetlenia i kanalizacji wyniesie 3 mln 410 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
397
Tak
32%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
 
Aktualności
Zamiast ogródka – sąd i marihuana
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group