Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2306
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Ósemki” wystąpią na 30–lecie Solidarności

Czwartek, 29 lipca 2010, 14:10
Aktualizacja: Piątek, 30 lipca 2010, 7:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Ósemki” wystąpią na 30–lecie Solidarności
Łukasz Duda
Fot. TEJO
Występ „Teatru Ósmego Dnia” z Poznania odbędzie się zgodnie z planem – poinformował Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Na przedstawienie przystali też działacze „Solidarności”, którzy początkowo żądali odwołania spektaklu „Czas matek”.

Stało się tak po wystąpieniu poznańskich „Ósemek” w obronie skandalizującego posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota. Jeleniogórska „Solidarność” wysłała list otwarty, w którym wyraziła swoją dezaprobatę dla zespołu i jego występu w Jeleniej Górze. Ostatecznie związkowcy „spuścili” z tonu.

- Zaplanowany występ odbędzie się zgodnie z programem obchodów 30. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” – powiedział Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. – Sztuka „Czas matek” jest inspirowana wydarzeniami z Czerwca 1956 roku – dodał. Sam teatr jest symbolem sprzeciwu przeciwko reżimowi realnego socjalizmu. W latach 80. doświadczył licznych represji ze strony ówczesnych władz PRL.

- Rozmawiałem z szefem jeleniogórskiej Solidarności Franciszkiem Kopciem. Przekonałem go, że Teatr Ósmego Dnia powinien w Jeleniej Górze wystąpić – dodał prezydent Marek Obrębalski. – Z naszej strony, związkowej, nie będzie żadnych działań protestacyjnych. Postępowanie kierownictwa teatru pozostawiamy ocenie społecznej – napisał do nas Franciszek Kopeć. Teatr Ósmego Dnia wystąpi w Jeleniej Górze 14 sierpnia o godz. 21. 30 na placu Ratuszowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group