Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6733
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „Orlik” powstanie w Piechowicach

Czwartek, 22 stycznia 2009, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 23 stycznia 2009, 7:53
Autor: Ania
REGION: „Orlik” powstanie w Piechowicach
Uczniowie ZSOiT podczas inauguracyjnego meczu na oddanym do użytku w listopadzie jeleniogórskim "Orliku"
Fot. TEJO
Jeszcze w tym roku przy piechowickiej „jedynce” rozpocznie się budowa kompleksu boisk w Piechowicach w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Z tej perspektywy już się cieszą i młodzi, i starsi.

Program skierowany jest do wszystkich gmin w całej Polsce, jego głównym celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży uprawiania sportu na bezpiecznym i nowoczesnym boisku. Z tej możliwości skorzystała już Jelenia Góra i w listopadzie 2008 roku uroczyście otwarto „Orlik” przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

- Dokumentacja jest już gotowa, czekamy więc na pozwolenie na budowę. Liczymy na to, że otrzymamy je najpóźniej w lutym bieżącego roku. – powiedział Jarosław Bumażnik z piechowickiego magistratu. Boisko w Piechowicach jest potrzebne, ponieważ obecne, asfaltowe jest w bardzo złym stanie i zagraża bezpieczeństwu dzieci, które z niego korzystają.

W ramach programu powstanie boisko do gry w piłkę nożną, w miejscu obecnego asfaltowego oraz drugie przeznaczone do siatkówki i kosza. Nie zabraknie także zaplecza sanitarnego oraz bieżni lekkoatletycznej.

– Wszystkie elementy boiska będą wykonane z tworzywa sztucznego, gwarantującego bezpieczeństwo osób korzystających z boiska oraz odpornego na warunki atmosferyczne – mówi Jarosław Bumażnik.

Zgodnie z ideą programu kompleks boisk będzie czynny do późnych godzin wieczornych i dostępny dla wszystkich mieszkańców Piechowic. Planowane jest także zatrudnienie trenera, który będzie służył radą i czuwał nad bezpieczeństwem osób przebywających na „Orliku”. Budowa ma się zakończyć po kilku miesiącach.

Ze względu na to, że obiekt zostanie wybudowany w centrum miasta, można spodziewać się ogromnego obłożenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group