Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8844
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orkiestra prawie gotowa

Środa, 28 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 12:59
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przywieziono 80 tysięcy orkiestrowych serduszek. W wigilię do Jeleniej Góry dotarły materiały promujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na ulicach zostanie powieszonych dwadzieścia wielkich plakatów reklamujących imprezę.

Przywiezionych przez nas serduszek starczy dla wielu mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Mamy nadzieję, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie największy w historii miasta - powiedział Grzegorz Bielewicz, koordynator sztabu WOŚP.

Jeleniogórscy wolontariusze wrócili z wizyty w warszawskim centrum orkiestry w samą wigilię. Przez dwa dni pracowali w centrum fundacji w Warszawie, gdzie przygotowywali identyfikatory i puszki dla sztabu w Jeleniej Górze.
- Pracowaliśmy także dla innych sztabów, przygotowując materiały, które nadeszły pocztą. Łącznie przez nasze ręce przeszło kilkaset identyfikatorów i dwieście pudeł z materiałami promocyjnymi - powiedział Oliwer Kubicki, wolontariusz orkiestry.
Jak opowiadają jeleniogórzanie, w głównym sztabie orkiestry pracują po dwadzieścia godzin wolontariusze z całej Polski. W siedzibie orkiestry pojawił się słynny polski bramkarz, Jerzy Dudek. Z rąk Jurka Owsiaka przyjął złoty medal za zasługi dla trzynastego finału WOŚP.

Dzięki temu niezwykłemu spotkaniu podczas licytacji w Jeleniej Górze będzie można kupić specjalną puszkę z tegorocznego finału z autografami dwóch Jurków: Dudka i Owsiaka. Na licytację trafi też książka pomysłodawcy orkiestry z jego autografem i kilkanaście kartek pocztowych podpisanych przez Owsiaka.
- Przywieźliśmy ponad 200 puszek i identyfikatorów, jak również 25 bilbordów, 100 plakatów i 80 tys. serduszek. Chcemy również przekazać pozdrowienia dla mieszkańców Jeleniej Góry od Jurka Owsiaka, który wybiera się do naszego miasta - powiedzieli Grzegorz i Oliwer.

Pomysłodawca WOŚP ma przybyć do Jeleniej Góry po czternastym finale, aby przekazać szpitalowi sprzęt do ratowania dzieci. Ma również spotkać się z wolontariuszami orkiestry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
412
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group