• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 10:23
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4028
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Orkiestra prawie gotowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 12:59
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przywieziono 80 tysięcy orkiestrowych serduszek. W wigilię do Jeleniej Góry dotarły materiały promujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na ulicach zostanie powieszonych dwadzieścia wielkich plakatów reklamujących imprezę.

Przywiezionych przez nas serduszek starczy dla wielu mieszkańców Jeleniej Góry i turystów. Mamy nadzieję, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie największy w historii miasta - powiedział Grzegorz Bielewicz, koordynator sztabu WOŚP.

Jeleniogórscy wolontariusze wrócili z wizyty w warszawskim centrum orkiestry w samą wigilię. Przez dwa dni pracowali w centrum fundacji w Warszawie, gdzie przygotowywali identyfikatory i puszki dla sztabu w Jeleniej Górze.
- Pracowaliśmy także dla innych sztabów, przygotowując materiały, które nadeszły pocztą. Łącznie przez nasze ręce przeszło kilkaset identyfikatorów i dwieście pudeł z materiałami promocyjnymi - powiedział Oliwer Kubicki, wolontariusz orkiestry.
Jak opowiadają jeleniogórzanie, w głównym sztabie orkiestry pracują po dwadzieścia godzin wolontariusze z całej Polski. W siedzibie orkiestry pojawił się słynny polski bramkarz, Jerzy Dudek. Z rąk Jurka Owsiaka przyjął złoty medal za zasługi dla trzynastego finału WOŚP.

Dzięki temu niezwykłemu spotkaniu podczas licytacji w Jeleniej Górze będzie można kupić specjalną puszkę z tegorocznego finału z autografami dwóch Jurków: Dudka i Owsiaka. Na licytację trafi też książka pomysłodawcy orkiestry z jego autografem i kilkanaście kartek pocztowych podpisanych przez Owsiaka.
- Przywieźliśmy ponad 200 puszek i identyfikatorów, jak również 25 bilbordów, 100 plakatów i 80 tys. serduszek. Chcemy również przekazać pozdrowienia dla mieszkańców Jeleniej Góry od Jurka Owsiaka, który wybiera się do naszego miasta - powiedzieli Grzegorz i Oliwer.

Pomysłodawca WOŚP ma przybyć do Jeleniej Góry po czternastym finale, aby przekazać szpitalowi sprzęt do ratowania dzieci. Ma również spotkać się z wolontariuszami orkiestry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
116
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group