Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11528
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Orkiestra Owsiaka zagra w krainie agatów

Piątek, 9 stycznia 2009, 9:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: Marcin Kaszuba, Lwówek Śląski Net
LWÓWEK ŚLĄSKI: Orkiestra Owsiaka zagra w krainie agatów
Fot. M. Kaszuba
Czołowy tenisista stołowy Lucjan Błaszczyk, pochodzący z Lwówka, jest fundatorem fantów przeznaczonych do licytacji podczas lwóweckich imprez związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która – jak w całym kraju – zagra w nadchodzącą niedzielę.

Tegoroczny finał WOŚP zapowiada się bardzo hucznie w Lwówku Śl. Sztab zapowiada pobicie kolejnego rekordu, oczywiście nie zabraknie licytacji, giełdy i występów zespołów muzycznych. Główny przebieg imprezy w mieście odbędzie się w sieniach ratusza i Sali Mieszczańskiej.

Ciekawie zapowiada się impreza w Szkole Podstawowej nr 2, dla której bardzo cenne nagrody przeznaczone na licytację zafundował wspomniany Lucjan Błaszczyk. Sportowiec przekazał plakaty z autografem jak i stroje, w których występował podczas Olimpiady w Pekinie w 2008 roku Licytacja odbędzie się w „dwójce” w budynku „A” o godzinie 14:00.

Wspomniana podstawówka bardzo intensywnie przygotowuje się do tegorocznego finału WOŚP, ogłoszono zbiórkę datków. Od piątku do soboty włącznie można przynosić ciasta – każdy kawałek zostanie sprzedany a pieniądze przekazane na szczytny cel.

W tym roku do zbiórki pieniędzy włączy się Oficer Prasowy lwóweckich policjantów aspirant Marek Madeksza, który w asyście funkcjonariuszy będzie zbierał pieniądze. Komendant powiatowy policji już powołał specjalny sztab, który ma zapewnić bezpieczeństwo dla wolontariuszy a policjanci będą w nieustannym kontakcie z lwóweckimi organizatorami WOPŚ.

Policjanci apelują także aby wolontariusze zachowali szczególną ostrożność i nie chodzili sami, ale parami. – Lepiej unikać miejsc niebezpiecznych i nieoświetlonych, a jeśli dojdzie kradzieży, należy ją jak najszybciej zgłosić do sztabu lub telefonicznie pod numerem alarmowym 997 lub 112.

XVII finał WOPŚ poświęcony będzie zbiórce pieniędzy dla najmłodszych pacjentów a zgromadzone pieniądze przeznaczone będą na specjalistyczny sprzęt wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Wolontariusze którzy będą zbierali pieniądze muszą posiadać specjalne puszki i identyfikatory, niepełnoletni muszą zbierać datki w asyście osoby dorosłej.

Program WOPŚ w Lwówku
13.00 - (namiot - chodnik przed wejściem do sieni ratusza od strony południowej) loteria, prezentacja przedmiotów przeznaczonych na aukcję

15.00 - (sień ratusza): kawiarenka stoisko walońskie

16.00 - (sala Mieszczańska - dawna kawiarnia "Rycerska"): występy dzieci i zespołów dziecięcych ze szkół gminy Lwówek Śląski

17.30 - Włodzimierz Zdzienicki

18.00 - zespół "Za Kratą"

19.00 - aukcja na rzecz WOŚP

20.00 - Światełko do nieba

20.15 - 59-700 Quintet

21.15 – Pancurnik

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group