Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3871
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Organowy wieczór w Kościele Zbawiciela

Czwartek, 18 sierpnia 2016, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 10:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Organowy wieczór w Kościele Zbawiciela
Fot. Archiwum Organizatora
W niedzielę (21.08) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Jeleniej Górze–Cieplicach, w ramach cyklu “XIV Cieplickie Koncerty Organowe”, po raz kolejny zabrzmią organy, za którymi tym razem zasiądzie pochodzący ze Szwecji Fredrik Albertsson. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Podczas koncertu wykonane zostaną utwory takich kompozytorów, jak: Felix Mendelssohn-Bartholdy, Johann Sebastian Bach, Max Reger, Otto Olsson, Per Wiklander czy Louis Vierne.

W programie: Felix Mendelssohn - Sonata III in A major, op. 65: 3, Con moto maestoso, Andante tranquillo, Johann Sebastian Bach Schmücke dich, o liebe Seele, BWV 654, Max Reger - Toccata in e Minor, op. 65: 11, Fuga in E Major, op. 65: 12,Otto Olsson - Cantilena in E Major, op. 17: 2, Kurt Wiklander - Scherzo ostinato, op. 3:3, Kurt Wiklander - Two Chorales z “Dalecarlia”, op. 17, “Kom, helge Ande,
till mig in”, “I denna ljuva sommartid” oraz Louis Vierne - Carillon de Westminster (z “Pièces de Fantaisie”), op. 54.

Fredrik Albertsson (ur. 1970 w Växjö w Szwecji) występował z recitalami organowymi w wielu krajach, m.in. w Belgii, Irlandii, Wlochy, Niemczech, Norwegii, Szwecji, USA oraz w Polsce. Ukończył Królewską Akademię Muzyczną w Sztokholmie (1992) i Uniwersytet w Göteborgu (1994). Studiował pod kierunkiem profesorów: Olle Scherwina, Andersa Bondemana, Hansa Davidssona i Jacquesa van Oormertssena. Uczestniczył w zajęciach akademii organowych w Szwecji, Niemczech i Holandii. Nagrywał także dla Szwedzkiego Radia. Współpracuje z orkiestrami, instrumentalistami i chórami. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień, m. in. Królewskiego Uniwersytetu Muzycznego w Sztokholmie i gminy Habo oraz order Cantorum w Göteborgu. Od roku 1995 jest głównym organistą w kościele w Wetlandzie w Szwecji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group