Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6020
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opóźnienie remontu ważnej ulicy w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 26 grudnia 2017, 7:44
Autor: WAC
Fot. WAC
Do końca roku, jak planowano, nie uda się zakończyć gruntownej przebudowy ul. Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

- Główną przyczyną opóźnienia inwestycji oprócz warunków atmosferycznych były nieprzewidziane przeszkody jakie napotkali drogowcy w gruncie przy robotach ziemnych – mówi zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Stanisław Kozina. - Kilka razy zdarzało się, że łyżka koparki napotykała na instalacje lub rury i skały, których nie było na mapach, co powodowało nieplanowane przerwy w robotach – wyjaśnia.
Jak zapewnia S. Kozina, drogowcy zrobią wszystko, aby do końca roku została choć udrożniona przejezdność jezdni. Niemal zakończone już też zostało układanie nowej kanalizacji deszczowej. Reszta prac zostanie przeniesiona na przyszły rok

Wartość inwestycji to 3,7 miliona złotych, z czego 1,1 mln zł pochodzi z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z zasady środki te powinny być rozliczone do końca roku na jaki zostały przyznane. Czy wobec tego, że inwestycja drogowa nie zostanie sfinalizowana do końca grudnia Szklarskiej Porębie grozi konieczność zwrotu dofinansowania? - Liczymy, że sprawę tę uda nam się zakończyć pozytywnie – mówi S. Kozina. - Wystąpimy do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę zakresu rzeczowego inwestycji tak aby uwzględniał już wykonane prace. Drugim rozwiązaniem, które zaproponujemy jest rozliczenie inwestycji procentowo, w zależności od stopnia zaawansowania robót. W tym przypadku wykonane już prace zostałyby sfinansowane z dotacji, a ich kontynuacja odbywałaby się już tylko w oparciu o środki własne z budżetu miasta – dodaje zastępca burmistrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~dupski 26-12-2017 9:16
W szklarskiej porebie jak za Gomulki a pozniej Gierka .Jedna wazna ulica , a reszta w rozsypce Panowie medrcy do roboty bo czasu zostalo nie wiele.
~troll 26-12-2017 9:19
Na miejscu burmistrza i jego świtu podalbym się do dymisji! Oni tego nie skończą do końca przyszłego roku!
~do wyżej 26-12-2017 17:30
Nie masz pojęcia o robotach ziemnych a głos zabierasz...
~Tomjg 27-12-2017 0:32
Dziwne zeby skaly na które napotkali robotnicy podczas prac byly na mapach
~Mieszkaniec 27-12-2017 13:36
Firma, która wykonuje roboty ma same problemy. Pod ziemią jest pajęczyna różnych sieci. Do tego skały i głazy. Szkoda mieszkańców, bo tam same hotele.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group