Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7859
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oni kochają zwierzęta!

Niedziela, 27 maja 2018, 7:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 14:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oni kochają zwierzęta!
Fot. Przemek Kaczałko
W zupełnie nowej odsłonie odbyła się kolejna edycja "Majówki ze zwierzakami". Po zmianach w jeleniogórskim schronisku nowe władze postanowiły przenieść imprezę na "błonia" pod Grzybkiem, gdzie główni bohaterowie, czyli zwierzaki – miały więcej naturalnego miejsca do zabawy.

Jak przyznają organizatorzy, nową formułą majówkowego spotkania chcieli otworzyć się na potrzeby zgłaszane przez miłośników zwierząt. - Trochę się stresowałam. Chciałam, żeby to się odbyło na „błoniach”, bo jestem ciągle ze zwierzetami, mam też swoje i wiem, co one potrzebują. Wolę przestrzeń, dużo miejsca i chciałam pokazać mieszkańcom, że można coś zmienić – wyznała Anna Nikołajuk, kierowniczka Schroniska dla Małych Zwierząt, która nie kryła radości, że tak wiele instytucji i organizacji wsparło jej działania i włączyło się w przeprowadzenie imprezy.

W trakcie majówki odbyło się wiele prezentacji – były psy przygotowane do adopcji, czekające na swój nowy dom. Były też pokazy psów Straży Granicznej, Karkonoskiej grupy GOPR i innych służb oraz organizacji, które korzystają z pomocy zwierząt. Nie zabrakło też prezentacji związanej z dogoterapią, psichologią czy fryzjera dla zwierząt.

Imprezę wspomagały również jeleniogórskie placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa Nr 13 oraz Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, gdzie kształci się przyszłych weterynarzy. - W niesamowitych okolicznościach poznałam Renatę Jaryczewską z ZSPUiBS- było to na wsi, gdzie ratowałyśmy psa. Jesteśmy takie same i cieszę się, że technikum weterynaryjne jest z nami – powiedziała Anna Nikołajuk.

Majówka ze zwierzakami była też okazją do potwierdzenia wzorowej współpracy z wolontariuszami, która nabrała nowej jakości po zmianach władz w schronisku. - Ta współpraca pomoże zmienić stary wizerunek schroniska, a robimy to wszystko dla dobra wierząt – podkreślił Adam Wołoszyn z Fundacji Mondo Cane. - Staramy się wspólnie uzupełniać, pomagać sobie. Po części odciążymy pracowników schroniska, którzy mają bardzo dużo pracy – dodał przedstawiciel organizacji pozarządowej.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji dodatkowych, a także konkursy i zabawa ze służbami takimi, jak: policja, straż miejska, ratownicy medyczni czy straż pożarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
469
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group