Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6890
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Olimpijskie słowo

Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Olimpijskie słowo
Fot. Marcin Purzycki
Mistrzowie sportów narciarskich z Tomaszem Sikorą na czele gościli w Szklarskiej Porębie i Jakuszycach.

Dziewięciu olimpijczyków wystąpiło w mistrzostwach Polski w biathlonie, które odbyły się w Jakuszycach. Następnie mistrzowie spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Szklarskiej Porębie.
– Uważam, że niewielu uczniów nawet w całej Polsce mogło pozwolić sobie na osobistą rozmowę z mistrzami sportu w dyscyplinie, którą sami próbujemy w sobie rozwijać – mówi Agnieszka Pudłowska.
Pośród zaproszonych mistrzów byli m.in. Tomasz Sikora, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka, Paulina Borak, Katarzyna Ponicka, Łukasz Szczurek czy Magdalena Grzywa.
- Chcieliśmy pokazać naszym uczniom, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Tak jak nasi niektórzy absolwenci, którzy dzisiaj zasiadają pośród największych sław sportu – mówi Joanna Bodan, trener. – Magdalena Nykiel, Agnieszka Grzybek oraz Krzysztof Pływaczek zaczynali tak samo.
Po krótkiej prezentacji zaproszonych gości, młodzi biathloniści mieli okazję zadawania gościom pytań.
– Mistrzowie to tacy sami ludzie jak my, tak samo zaczynali a ich wysiłek doprowadził ich na szczyt kariery – mówił z podziwem Michał Szehidewicz. – Warto ćwiczyć i starać się. Mamy motywację do tego, żeby stawiać sobie coraz to wyższą poprzeczkę. Olimpijczycy dali nam słowo, że warto. Ja im wierzę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
737
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group