Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 15 maja
Imieniny: Zofii, Jana
Czytających: 14640
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: OKS nie w Karpaczu

Czwartek, 11 maja 2023, 9:02
Aktualizacja: 9:18
Autor: Jacek
Karpacz: OKS nie w Karpaczu
Fot. Jacek
Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek zdecydował, że Gmina Karpacz nie przystąpi do Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Burmistrz w swojej odpowiedzi z dnia 4 maja 2023 roku do Przewodniczącego Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, od którego wpłynęło zapytanie w sprawie możliwości przystąpienia gminy do OKS poinformował:

Po rozeznaniu tematu dotyczącego Ogólnopolskiej Karty Seniora zdecydowałem, że Gmina Karpacz nie przystąpi do ww. programu. Program ten skierowany jest do seniorów z całej Polski, a nie skupia się typowo na potrzebach naszych lokalnych mieszkańców. Nakłady finansowe, zarówno na jego wprowadzenie jak i utrzymanie mogą być niewspółmierne do profitów z niego płynących. W dużych miastach, gwarantujących większy dostęp do bazy rekreacyjno-kulturalnej oraz usług handlowych istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania przywilejów płynących z posiadania Karty Seniora. W Karpaczu liczba partnerów honorujących kartę mogłaby być ograniczona, a funkcjonujące na naszym terenie obiekty tj. baseny, stoki narciarskie oraz niektóre sklepy już oferują zniżki na swoje usługi (po okazaniu legitymacji emeryta), więc dublowanie tych usług mogłoby prowadzić do nieefektywności.
Choć Program Ogólnopolska Karta Seniora jest pewną alternatywą, to zdecydowałem, że gminne środki będą skierowane na bardziej ukierunkowane działania, które są ważne dla mieszkańców naszej gminy. Od września tego roku Gmina planuje wznowienie lokalnego programu Karpacz + 50. Ponadto systematycznie wspiera działania inicjowane przez Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP skierowane do jego członków oraz mieszkańców Karpacza. W planach jest również finansowanie przyszłych inicjatyw skierowanych do seniorów w powstającym Centrum Kultury, Edukacji i Integracji - poinformował burmistrz

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
3
38%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
629
Dobry pomysł
49%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlatego Japończycy nie tyją, mało chorują i żyją dłużej niż Polacy
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Toyota na barierce
 
Aktualności
Moda na recykling
 
Uzdrowisko Cieplice
Termalny relaks dla zdrowia i dobrego samopoczucia
 
Kultura
Muzeum Karkonoskie zaprasza na Noc Muzeów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group