Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5839
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogródkowi bandyci

Czwartek, 6 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 września 2007, 9:57
Autor: Daria/ carioca
Jelenia Góra: Ogródkowi bandyci
Fot. Daria
Okradają i podpalają altanki na działkach.

W nocy z środy na czwartek doszczętnie spłonęła altanka z przybudówką na ulicy Mickiewicza. W poniedziałek, w pobliżu, nieznani złodzieje okradli inny działkowy domek.

Pożar przy ul. Mickiewicza rozszalał się około godziny 23 i bardzo szybko zajął nie tylko drewnianą altankę, ale także dobudowany do niej składzik na narzędzia.
Straż pożarną zawiadomiła jedna z mieszkanek pobliskich bloków. Pożarnicy przyjechali na miejsce zdarzenia po kilku minutach, ale silny wiatr i podatność materiału na ogień sprawiły, że nie było już czego ratować.
Ogień był tak ogromny, że oprócz wspomnianej altanki na węgiel spaliły się także dwa drzewka owocowe i prawie cały świerk.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy straży pożarnej a także policja. Po ugaszeniu pożaru teren został dokładnie sprawdzony. Przyczyną pożaru najpewniej było podpalenie. Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia, który szalał dosłownie kilkanaście metrów od domów.

Kłopotem działkowiczów z pobliża są nie tylko podpalacze, lecz także złodzieje. W poniedziałek w biały dzień włamali się do jednej z altan. – Nie chodzi o wartość skradzionych rzeczy, ale o szkody, jakich narobili – mówił nam właściciel okradzionego domku.

O sprawie została powiadomiona policja. Działkowcy przypuszczają, że kradzieży dokonują patologiczni mieszkańcy znajdującego się w pobliżu domu przy ul. Głowackiego.
– Bezskutecznie prosiliśmy strażników miejskich o częstsze patrolowanie tego terenu. Przydałyby się także prewencyjne „odwiedziny” policjantów w tej kamienicy – mówią pobliscy mieszkańcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
364
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group