Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6951
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Ogród Tajemnic” w Muzeum Przyrodniczym

Sobota, 31 maja 2014, 8:52
Aktualizacja: 8:54
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Ogród Tajemnic” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
“Ogród Tajemnic” – to tytuł nowej wystawy rzeźby ceramicznej autorstwa wybitnej artystki i pedagoga Krystyny Gay–Kutschenreiter, której wernisaż będzie miał miejsce 6 czerwca (w piątek) o godz. 17.00 w nowej siedzibie Muzeum Przyrodniczego (przy ul. Cieplickiej 11 A). Wystawie towarzyszą fotografie Janusza Moniatowicza.

Swoje artystyczne prace prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Zgorzelcu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Krakowie, a także w Zabierzowie, Chorzowie i Myślenicach. Uczestniczyła także w wielu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych – w Austrii, na Białorusi, w Czechach (w Pradze, Česky’m Krumlovie i Českiej Lipie), Niemczech (w Dreźnie, Pirnie, Siegburgu, Walenburgu, Markersdorfie, Monachium) i Szwecji.

Krystyna Gay-Kutschenreiter przez 30 lat pracowała jako pedagog, kształcąc kadry ceramiczne. Za tę działalność otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W latach 1990-2005 sprawowała funkcję komisarza artystycznego Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich w Bolesławcu, które z jej inicjatywy i pod jej kierownictwem w połowie lat 90. przeistoczyły się w międzynarodowe spotkania twórcze. W tym okresie była kuratorem ponad 50 wystaw w kraju i za granicą. Za kierowanie plenerami w 1999 roku została uhonorowana Złotą Odznaką Związku Artystów Plastyków.

Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Poznaniu, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, BWA w Jeleniej Górze, Kunstfarum Paristen w Wiedniu oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group