Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8669
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogień w osiedlu Zabobrze? – mieszkańcy proszą o pomoc

Piątek, 5 października 2012, 9:09
Aktualizacja: 9:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ogień w osiedlu Zabobrze? – mieszkańcy proszą o pomoc
Fot. Czytelnik
– Od lat na terenie, należącym do kościoła św. Wojciecha wypalane są śmieci. Nie pomaga zwracanie uwagi i dzwonienie do Straży Miejskiej. Mamy zasypane okna i mieszkania sadzą. Pomóżcie! – pisze do nas jeden z Czytelników z ulicy Moniuszki, który przesłał nam zdjęcia obrazujące problem. – Znamy sprawę i co roku interweniujemy – mówią strażnicy. – Ludzie robią z igły widły, wszystko im przeszkadza – kwituje ks. proboszcz parafii. Kto ma rację?

O tym, że kolejny raz na terenie kościoła pw. Św. Wojciecha rozpalono ogromne ognisko, mieszkańcy poinformowali nas na początku tygodnia. Przesłali nam również zdjęcia, których ocenę pozostawiamy Czytelnikom.

- Ten problem jest nam znany od lat – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – W minionym roku była taka sama sytuacja. Wówczas ksiądz proboszcz tłumaczył, że robione były porządki i ktoś z pracowników podpalił zbędne przedmioty. Za każdym razem wyciągane są konsekwencje. W tym roku problemu jeszcze nam nikt nie zgłosił, ale jeśli otrzymamy taką informację, również pojedziemy na miejsce i nakażemy ugaszenie ognia – zapewnia Artur Wilimek, który przypomina, że wypalanie śmieci na terenie miasta jest zabronione i karane mandatem do 500 zł.

Tymczasem ks. proboszcz Tadeusz Dańko zapewnia, że ludzie wyolbrzymiają problem robiąc „ z igły widły”.

- Robiliśmy porządki na cmentarzu. Uzbierało się trochę liści i suchych gałęzi. Chcieliśmy to spalić. Czy to coś złego? Ludziom wszystko przeszkadza. Kiedy jest bałagan nic nie mówią, a kiedy ktoś chce zająć się porządkami i zrobić coś pozytywnego, zaczynają się pretensje. Brak mi słów – mówi ks. proboszcz Tadeusz Dańko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
926
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group