Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6692
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odwodnią Park Zdrojowy

Czwartek, 14 maja 2015, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2015, 8:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Odwodnią Park Zdrojowy
Fot. Paulina Drżał
Do 22 maja br. zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty na wykonanie odwodnienia Parku Zdrojowego w Cieplicach. – Jest to drugi etap prac, będący następstwem przebudowy i rewitalizacji tego Parku – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze. – Wykonane już roboty ujawniły, że w trzech obszarach przepuszczalność gruntu jest na tyle niewielka, że potrzebne są dodatkowe instalacje, zapobiegające powstawaniu zastoin po szczególnie ulewnych lub długotrwałych deszczach – dodaje.

Chodzi o odwodnienie obszarów w Parku Zdrojowym w ramach usuwania wad (etap I). Przedmiotem zamówienia będą prace polegające na wykonaniu odwodnienia obszaru oznaczonego jako nr 6 w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze wraz z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej w ulicy Cervi.

- Zadanie zostanie wykonane w ramach gwarancji i z pieniędzy wykonawcy głównego zabezpieczonych na koncie depozytowym - informuje wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika. - Wykonawca główny został bowiem trzykrotnie wezwany przez Miasto do usunięcia usterek, ale nie wywiązał się z zadania. Obecnie wybrany zostanie wykonawca zastępczy, ale koszty usunięcia wad poniesie główny wykonawca - dodaje M. Dzika.

Zdaniem radnych Komisji Rewizyjnej byłej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, którzy w minionym roku przeprowadzili kontrolę rewitalizacji Parku Zdrojowego, zalania parku to skutek zniszczenia starego drenażu parku i niewybudowaniu nowego, a także niesprawnej kanalizacji deszczowej.

Termin zakończenia planowanych prac to sierpień 2015r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group