Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 6542
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Odwilż nie przeszkodziła w „Śniegolepach”. Zwyciężyła „Tajemnica”

Niedziela, 6 lutego 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:55
Autor: Agrafka
SZKLARSKA PORĘBA: Odwilż nie przeszkodziła w „Śniegolepach”. Zwyciężyła „Tajemnica”
Fot. Agrafka
Dziewczynka, która zagląda z szarego świata do tajemniczego ogrodu. Oczywiście – wszystko ze śniegu. Ta praca ujęła najbardziej jurorów zakończonych w sobotę w Szklarskiej Porębie „Śniegolepów”.

– Impreza organizowana jest już od wielu lat. Jednak od tego roku zmieniła się formuła. Mamy zarówno śniegowe rzeźby dla amatorów, jak i po raz pierwszy lodowe prace rzeźbione przez profesjonalistów z Polski i Czech – poinformowała Anna Januszczak z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Po dwie profesjonalne ekipy z Polski i z Czech zachwycały techniką rzeźbienia w twardym lodzie. Pierwsze miejsce zdobyła Lodowa Drużyna pracą „Zły Duch Góry”, drugie – zajęła ekipa Jirka „Duch Gór zjeżdżający na nartach”, trzecie – zespół Ganzer rzeźbą pt. „Dobry Duch Gór chroniący narciarza”. Czwartą lokatę przyznano Grześkowi i Maćkowi ze Szklarskiej Poręby za „Proekologicznego Ducha Gór”.

– Rzeźba nie jest nam obca, ale w lodzie rzeźbiliśmy po raz pierwszy i nie było większych trudności, mimo niesprzyjającej pogody. Wymyśliliśmy sobie, aby Ducha Gór pokazać przez pryzmat przyrody, dlatego jego wizerunek zamknęliśmy w świerku – powiedział artysta-rzeźbiarz Maciej Wokan.

W rzeźbie śniegowej dla amatorów pierwsze miejsce zdobyli Jaromiry rzeźbą „Tajemnica”, drugie przyznano Kolorowym Łapom („Nasza babcia kochana”), trzecią lokatę zajęły Zgryźlaki („Królowa Śniegu”). Grupa Benda („Krajobraz Gór”) zajęła czwartą pozycję. Piąta była Ekipa na Sto Dwa PTD za („Czuwający Duch Gór”), szósta lokata dla Góroholików za „Puchar”.

– Część naszej drużyny pochodzi z Wrocławia, a część ze Szklarskiej Poręby. Nasza rzeźba to dziewczynka, która zagląda z szarego świata do tajemniczego ogrodu. Najgorszy był początek, potem poszło łatwo. W zeszłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce – powiedział Radosław Zbierski, rzeźbiarz-amator ze zwycięskiej drużyny Jaromiry z Wrocławia.

Wieczorem rzeźby zostały wieczorem podświetlone światłem ledowym. Odbył się również „Spektakl Światła”, podczas którego można było nacieszyć oczy Multimedialnymi Pokazami Laserów.

Projekt „Z Duchem Gór Karkonoska Zimowa Rzeźba” Śniegolepy 20011 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Impreza jest wspólnym projektem Szklarskiej Poręby i Harrachova. Nie zabrakło konkursów dla publiczności. Była muzyka „mechaniczna”. zagrał również zespół "W tym sęk" i "Terne Chave".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group