Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4781
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odrobina kultury – w JCK

Niedziela, 29 grudnia 2019, 11:17
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2020, 11:08
Autor: Organizatorzy
Jelenia Góra: Odrobina kultury – w JCK
Fot. Organizatorzy
Projekt społeczny, obejmujący spotkania i wykłady dla młodzieży – od 4 stycznia (w każdą sobotę), od godz. 17.00 do 18.00 w JCK przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

04.01. Jacek Kazzi Łabaj
11.01. Martyna Jasińska
18.01. Robert Kurek
25.01. Karolina Suboczewska
01.02. Dobromiła Młynarska
08.02. Aleksandra Gałka
15.02. Kirył Pietruczuk, Jan Łuć, Szymon Stęchły

Jacek Łabaj - Twierdzi, że najlepszą nauką jest praktyka, toteż nie wychodzi z domu bez aparatu. Specjalista firmy Olympus. Szkoli od 2011, choć fotografem tytułuje się od 2016. Za swoje największe osiągnięcie uważa „Projekt 365” (tookapic.com/kazziz). Codzienne fotografowanie weszło mu w krew. Nienawidzi się pakować, lecz kocha podróże – szczególnie, jeśli w miejscu docelowym można znaleźć dobry asfalt pod longboard lub interesujące tematy do ujęcia w kadrze. Martyna Jasińska Studiowała w szkole filmowej, a obecnie robi studia magisterskie z dziennikarstwa na specjalizacji filmowo-fotograficznej oraz szkoli się na montażystę. Swoją pracę licencjacką napisała o polskim rapie, żeby udowodnić, że kobiety też mogą mieć coś o nim do powiedzenia i to właśnie ten temat poruszy na wykładach związanych z projektem.

Robert Kurek - Aspirujący pisarz i poeta, obecnie student I roku filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był członkiem grupy teatralnej STAART, prowadził wykłady dla organizacji Centrum Praw Kobiet oraz urzeczywistnia osobiste projekty takie jak "Cały Pol'and'Rock czyta Norwida". Znaleźć go można wszędzie, od podziemnych klubów z muzyką rave po konwenty, biblioteki, festiwale muzyczne aż po deski sceny teatralnej gdzie starając się zrozumieć różnorodność kultury bierze w niej aktywny udział zarówno jako uczestnik jak i twórca.

Karolina Suboczewska - Rocznik 1996. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. Nie ukończyła Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Pracowała w najbardziej kreatywnym ze wszystkich zawodów - opiekowała się dziećmi. Była częścią feministycznej wystawy „Na pozór silna dziewczyna, a w środku ledwo się trzyma”. Obecnie pracuje jako copywriterka. Nie wie, co będzie robić za jakiś czas. Opowie o autoportrecie w kontekście kreowania wizerunku. Lubi pieski.

Dobromiła Młynarska - Otwarta, szczera, z wielkim sercem, zwłaszcza dla zwierząt. Mieszkała m.in. w Anglii, Norwegii, na Islandii, ale najbardziej zaskoczyło ją życie na Grenlandii, o czym opowie na wykładzie związanym z projektem. Na ten temat nagrała także podcast dostępny na Spotify (Projekt Wilczy Bilet). Jej prawdziwy dom jest w Wolimierzu, pośród własnych osiołków, krówek i psiaków. Pracuje w studiu tatuażu Mizerykordia Tattoo w Jeleniej Górze, a w wolnym czasie gra i tworzy muzykę.

Aleksandra Gałka - Ma 22 lata i pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Łodzi, do której sprowadziła ją Szkoła Filmowa. Jest studentką Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na IV roku. Brała udział w produkcji teledysku utworu "Tamagotchi" TACONAFIDE, była na planie TVP "Komisarz Alex" oraz Teatru Telewizji TVP "Inspekcja Zarubina”, a także w pionie produkcyjnym filmu dyplomowego "Fascinatrix" w reż. J. Mytnik, który zdobył wiele festiwalowych nagród.Ta filmowa przygoda ma również związek z teatrem - jej pierwszą jeleniogórską miłością. To dzięki teatralnej grupie STAART poczuła chęć do działania w obszarze kultury i sztuki.

Warchlaki: Jan Łuć Aktor z krwi i kości. Założyciel i pomysłodawca Teatru Trzy Warchlaki. Student III roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT (Państwowej Szkoły Wyższej Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej) w Łodzi. Kirył Pietruczuk Aktor organiczny, niesamowity muzyk, pasjonat metod Stanisławskiego. Student II roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.

Szymon Stęchły - Aktor wszechstronnie utalentowany, uczęszczał do Krakowskich Szkół Artystycznych, a obecnie jest studentem Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego.

Co ich łączy? Razem zaczynali w jeleniogórskiej grupie teatralnej STA-ART, biorąc udział m.in. w spektaklach: „Mak-Pol”, „Kartoteka” i „Domówka”. W tzw. międzyczasie zaistnieli we własnym projekcie- Teatr Trzy Warchlaki. To niezależna, amatorska, ale w wykonaniu profesjonalna grupa teatralna, która zajmowała się sztuką aktorską i uliczną. Cała trójka to młodzi i utalentowani aktorzy, którzy mają dużo do powiedzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group