Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2701
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odeszła Maria Zaborska–Bielak

Niedziela, 6 listopada 2016, 12:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2016, 11:08
Autor: Jadwiga Wierzbiło
Jelenia Góra: Odeszła Maria Zaborska–Bielak
Fot. Użyczone
Zmarła Maria Zaborska–Bielak, związana z Jelenią Górą od blisko 40 lat. Odeszła 29 października w kowarskim szpitalu Wysoka Łąka i zgodnie ze swoją wolą tam, u stop Karkonoszy, na Nowym Cmentarzu w Kowarach spocznie na zawsze. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (7.11) o godzinie 12.00. W grudniu by skończyła 78 lat.

Była piękną, utalentowaną wokalnie kobietą. W młodości ta artystka obdarzona pięknym głosem była oklaskiwana na scenach opery, teatru i estrady w kraju za granicą. Śpiewała, dopóki zdrowie pozwalało.

W Jeleniej Górze zamieszkała w połowie lat siedemdziesiątych. W czasach „małych” województw była prezesem jeleniogórskiego Oddziału Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Społecznego należała do władz samorządowych podkarkonoskiego regionu. W siedzibie CHSS przy ul. Wolności pod Jej okiem kwitło życie kulturalne, odbywały się też akcje charytatywne.

Na kilka lat opuściła Jelenia Górę i zamieszkała w Nowym Sączu, ale tęskniła za miastem, w którym zostawiła wielu przyjaciół, wróciła więc do Jeleniej Góry. W klubie literackim Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej wraz z synem Markiem, utalentowanym poetą, znalazła się już na samym początku istnienia tej grupy twórczej. Tu uświetniała spotkania poetyckie recytacją, a towarzyskie - również śpiewem i ubarwiała je swoją radością i poczuciem humoru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group