Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2316
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odebrali medale za złote gody

Piątek, 28 kwietnia 2017, 10:49
Aktualizacja: Niedziela, 30 kwietnia 2017, 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odebrali medale za złote gody
Fot. Przemek Kaczałko
50 lat i więcej wspólnego pożycia małżeńskiego obchodziły cztery pary, które odebrały wczoraj (27.04) w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia wręczał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Wśród wyróżnionych za dawanie przykładu młodszym pokoleniom byli: Anna i Jan Nowakowie, Krystyna i Leszek Bartniccy, Zofia i Władysław Lech oraz Alicja i Roman Buczniewscy. Uroczystość odbyła się w miłej atmosferze.

- Najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka. Kłótnie jak są, to po godzinie, żeby było przeproszenie – mówiła o recepcie na długie pożycie Zofia Lech, która przyznaje, że obecnie młodzi ludzie ciągną za pieniędzmi i mało opiekują się dziećmi ze względu na pracę.

- Mam wielki szacunek do męża, jest opiekuńczy, zaradny, ale ostatnio za dużo zaczął gadać – wyznała z uśmiechem Zofia Lech. - Żona troszeczkę nerwowa jest, ale trzeba ustępować jeden drugiemu – dodał równie uśmiechnięty pan Władysław.

- Chcemy dawać przykład młodym, opiekujemy się wnukami i wpajamy im miłość do polskiej ojczyzny, żeby wiedzieli, że nie muszą uciekać za granicę – dodał Władysław Lech, który dumny jest z sześciorga wnucząt, a jeden z nich w wieku 8 lat został mistrzem Polski w tańcu towarzyskim. Wszyscy wyróżnieni podkreślali, że z okazji jubileuszu przede wszystkim należy im życzyć zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group