Czytających: 12305

I-liga koszykarek: Oddala się szansa na utrzymanie

Niedziela, 2 lutego 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:59
Koszykarki AZS–u Rzeszów nie pozostawiły złudzeń outsiderowi I–ligi pokonując w Jeleniej Górze miejscowy MKS MOS Karkonosze 78:56.

Sobotnie spotkanie przy niskiej frekwencji na trybunach od samego początku rozwiewało wątpliwości i nadzieje na korzystny rezultat. W pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły w 7. minucie 7:5, ale końcówkę zagrały katastrofalnie oddając rywalkom 12 "oczek" z rzędu. W drugiej odsłonie przewaga akademiczek wzrosła do 19 punktów (23:42 w 19. minucie), a po pół godzinie gry tablica wyników wyświetlała rezultat 37:62. Na początku czwartej "ćwiartki" przyjezdne osiągnęły najwyższą przewagę (37:65), by ostatecznie zwyciężyć różnicą 22 punktów.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS Uniwersytet Rzeszowski 56:78 (9:19, 17:23, 11:20, 19:16)

MKS: Kret (18), Arodź (12), Szczęśniak (10), Kosalewicz (8), Palewicz (5), Kosiorowska (2), Myślak (1), Krawczyszyn-Samiec, Smajda-Młodnicka, Olszak, Paradowska.

AZS: Rafałowicz (21), Kąsek (14), Wilk (11), Wielebnowska (9), Oses (8), Lelek (6), Mistygacz (5), Hogendorf (4).

Jakie szanse na utrzymanie?
Hurra optymistyczny sceniariusz zakładający 4 zwycięstwa jeleniogórzanek w drugiej części sezonu z bezpośrednimi rywalkami (u siebie i na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec i ŁKS-em Łódź) pozwoliłby się zbliżyć do łodzianek na jeden punkt, ale zarówno JAS-FBG, jaki i ŁKS mają przed sobą dwa bezpośrednie starcia, więc zakładając wielce prawdopodobne dwie wygrane klubu z Łodzi strata wynosiłaby 3 punkty. Zatem nawet jeśli uda się odnieść 4 zwycięstwa - do utrzymania potrzebne są jeszcze co najmniej 4 triumfy w konfrontacji z pozostałymi rywalkami (a więc wszystkie mecze do końca sezonu). Oczywiście zakładając, że ŁKS nie wygra żadnego z sześciu spotkań z czołową trójką grupy spadkowej.

Matematyczne szanse dają również 4 zwycięstwa w rywalizacji z sosnowiczankami i łodziankami, przy założeniu, że JAS-FBG wygra dwukrotnie z ŁKS-em, a pozostałe ligowe mecze przegra. Również wtedy karty rozdawałaby ekipa z Łodzi mając 2 punkty przewagi nad Sosnowcem i jeden nad jeleniogórzankami.

Wszelkie "gdybania" zweryfikuje następna kolejka, w której Karkonosze zmierzą się w Sosnowcu z JAS-FBG. Tylko zwycięstwo pozwoli kibicom nadal wierzyć w utrzymanie beniaminka z Jeleniej Góry.